У рамках дослідження експерти розглянули обсяги будівництва, рівень орендних ставок, рівень вакантності, ставки капіталізації в основних містах світу.
Так, згідно з дослідженням, у світовому рейтингу лідирує Шанхай з 3,5 мільйона кв. м офісних приміщень у процесі будівництва.
У регіоні EMEA лідирує Москва з 2,8 мільйона кв. м офісних площ на етапі будівництва, друге Ер-Ріяд - 1,7 мільйона кв.м, третє Дубаї - 1 мільйона кв.м, четверте Афіни - 790 тисячами кв. м, і замикає п'ятірку лідерів Софія з 715 тисячами кв.м офісних площ на етапі будівництва.
Київ у регіональному рейтингу посідає тринадцяте місце за обсягами будівництва офісних площ. Загальна площа споруджуваних бізнес-центрів в українській столиці станом на кінець 2010 - початок 2011 року становить близько 312 тисяч кв. м.
Примітно, що в першому півріччі 2010 року Київ посідав чотирнадцяте місце.
"Підвищення обсягів будівництва в Києві обумовлене загальними позитивними тенденціями, що одержали розвиток у 2010 році: пожвавленням попиту, збільшенням обсягів поглинання, скороченням частки існуючих вакантних площ. Це є однією із причин, що призводять до активізації забудовників і поновлення раніше "заморожених" проектів", - сказав директор департаменту офісної нерухомості по роботі з орендодавцями Colliers International Максим Ткаленко.
Як приклад він назвав такі бізнес-центри, як БЦ "Еспланада", БЦ "Торонто", БЦ "Преміум" і багато інших.
"Така активність свідчить про те, що перспективи розвитку офісного ринку в Києві оцінюються девелоперами досить позитивно, і прогнози власників говорять про те, що на момент введення в експлуатацію нових об'єктів ( 2011-2012 роки) на ринку буде відповідний попит. Підтвердити або спростувати таку позицію ринок зможе вже буквально через півтора-два роки", - сказав Ткаленко.
Регіон ЕМЕА включає в себе Європу, Близький Схід та Африку.