Про це "Українській правді. Київ" повідомили самі підприємці.
За словами члена профсоюзу вільних підприємців Олександра, їх застали зненацька - ларьки прибирають без будь-якого попередження, нищачи товар підприємців.
"З Дніпровським авторинком справжня проблема. Приїхали комунальники разом з міліцією, витягують ларьки, закриті з товаром. Там все б'ється, руйнується. Демонтують все підряд. Це звичайнісінький бєзпрєдєл!" - сказав Олександр.
Він наголосив, що нікого з підприємців не попереджали про демонтаж, тож наразі люди поспішають врятувати товар, виносячи що можуть з контейнерів.
Водночас прес-секретар начальника Головного управління з контролю за благоустроєм Владислав Шелоков заявив, що демонтаж здійснюється на законній основі, а підприємців попереджали і навіть просили добровільно прибрати кіоски.
"Демонтаж відбувається силами КП "Київблагоустрій" підставі рішення міської комісії від 24 березня. Водночас підприємці отримали приписи з проханням надати документи або провести демонтаж своїми силами ще 15-16 березня. Однак ніхто з них не поспішив цього зробити", - сказав він.
Шелоков наголосив, що коли готувалися проекти рішень комісії, то все це відображалося на сайті ГУ з контролю за благоустроєм.
"На сайті є цілий перелік МАФів, які незаконні і які, відповідно, підлягають демонтажу. Серед них є документ про демонтаж кіосків "ЗАТ "Дніпровський ринок". Там 103 МАФи на Перова і у них у всіх немає жодної дозвільної документації", - сказав прес-секретар начальника Головного управління з контролю за благоустроєм.
Він наголосив, що комісію очолює перший заступник голови КМДА Олександр Мазурчак, який пообіцяв звільнити місто від незаконних кіосків.
"Ми щодня отримуємо сотню дзвінків з проханням прибрати ларьки, які стоять на газоні, на переході, які є незаконними. На цій темі багато спекулюють, що ми діємо незаконно. Але є три шляхи, коли може бути демонтаж МАФа, - це рішення суду, приписи прокуратури і рішення комісії. От наразі ми маємо рішення комісії", - сказав Шелоков.
За його словами, демонтовані кіоски зберігаються на спеціальних майданчиках доти, доки не приїде власник і не забере їх. Щоправда, забрати кіоск можна лише після оплати робіт з демонтажу.
Щоб прибрати один ларьок місто витрачає 850-950 гривень, але підприємці можуть зекономити кошти, прибравши МАФ самостійно відразу після отримання відповідного припису.
Також, за словами Шелокова, майно, що знаходиться в ларьках, залишається неушкодженим.
"Майно не пошкоджується - все робиться обережно. Крім того, у підприємця перед демонтажем є можливість забрати своє майно. Ми завжди йдемо на зустріч, коли просять зачекати, щоб вивезти товар", - сказав він.
14.11.2017, 14:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 11:59 Олександр Вовченко |