Про це пише "Комсомольська правда".
У листах вказувалося, що гроші потрібно сплатити ДКП "Київжилтеплокомуненерго" і навіть лежала готова квитанція з реквізитами.
Обурені мешканці не поспішили платити - натомість звернулися в ЖЕКи. Однак там сказали, що боргів нема, а листи розсилали не вони.
Світлана з Куренівки каже, що їй нарахували борг на 297,77 гривні, щоправда, звідки він взявся, жінці невідомо.
"Ми все оплачуємо справно. По телефону, зазначеному в листі, повідомили, мовляв, у нас з 1993 року був борг у 69 копійок, за цей час на нього набігла пеня. Але ми в цій квартирі живемо з 2000 року, так що всі претензії - до колишніх власників! А нам відповіли, мовляв нараховують борг на квартиру. Природно, ми платити не збираємося, але по вечорах нам надзвонюють і погрожують, що відключать опалення й гарячу воду", - сказала Світлана.
Газета спробувала з'ясувати, звідки взялися такі борги у мешканців. Зазначений в листі телефон належав не держпідприємство, а агентству комплексного захисту бізнесу "Дельта М", яке надає "Київжилтеплокомуненерго" колекторські послуги.
У компанії поснили, що борги вибивають, бо "президент видав закон - у кого заборгованість із 1996 по 2010 роки, повинні оплатити борги за опалення й воду".
"Він називається закон України про внесення змін у статтю 2 закону України "Про тимчасову заборону стягнення із громадян України пені за несвоєчасну оплату ЖКУ". У ЖЕКу у вас боргу може ніякого не бути, а от перед "Київтеплокомуненерго" є. Наше завдання - телефонувати боржникам і повідомляти про це", - пояснив оператор.
З представниками самого "Київтеплокомуненерго" поспілкуватися виданню не вдалося - за трьома телефонами, зазначеними у квитанції, вмикався факс.
Водночас у прес-службі Міністерства ЖКГ наголосили, що стягнути можна лише борги за останні три роки, а через погрози про відключення комунальних благ на колекторів самих можна подавати в суд.
![]() | 14.11.2017, 13:56 Сергій Огородник |
![]() | 13.11.2017, 10:59 Олександр Вовченко |