Значне пiдвищення рiвня води пiд час весняного паводку в басейнi рiчки Прип'ятi не призведе до значного виносу радiоактивних речовин до Київського водосховища та Днiпра, переконанi фахiвцi.
Начальник вiддiлу гiдрологiчного прогнозування Українського гiдрометеорологiчного центру Вiкторiя Бойко повiдомила, що нинiшньої весни найбiльше пiдвищення води пiд час весняного паводку очiкується в басейнi Прип'ятi, а також Захiдного Бугу та на верхньому Дніпрі, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Зокрема, в районi басейну Прип'ятi очiкується пiдтоплення у Волинськiй, Рiвненськiй та частково в Житомирськiй областях. За словами В.Бойко, весняний паводок у басейнi Прип'ятi буде вищим за середньорiчний рiвень, проте не досягне максимальної межi, яка була у 1999 роцi.
Водночас, за її словами, все-таки можливе пiдтоплення промислової зони Чорнобильської атомної електростанцiї, а також мiста Чорнобиля.
Директор Науково-дослiдного гiдрометеорологiчного центру Володимир Осадчий нагадав, що пiсля аварiї на ЧАЕС було вжито заходiв iз будiвництва дамб, якi перешкоджають потраплянню радiоактивних речовин iз Прип'ятi до Днiпра. Наразi найбiльша концентрацiя радiоактивних речовин (стронцiю) спостерiгається в мулових вiдкладеннях Київського водосховища на глибинi близько 70 см, i найбiльш забрудненi шари вкритi шаром незабрудненого мулу, крiм того, за час, що минув, цi радiоактивнi матерiали пройшли частковий розпад.
Осадчий повiдомив, що, згiдно з прогнозами, максимальне забруднення стронцiєм у парi Прип'ять - Чорнобиль пiд час паводку збiльшиться втроє-вчетверо, проте у водах Днiпра ця концентрацiя значно зменшиться, й у районi водозаборiв Києва вода буде такою самою, як i до паводку.
Водночас виникнуть додатковi проблеми у зв'язку з винесенням iз заболочених дiлянок заплави Прип'ятi великої кiлькостi гумiнових кислот. Проте "Київводоканал" на сьогоднi має достатнiй запас коагулянтiв, щоб забезпечити необхiдну якiсть питної води.
![]() | 14.11.2017, 13:56 Сергій Огородник |
![]() | 13.11.2017, 10:59 Олександр Вовченко |