Суд остаточно поховав блокіратори. Автомобілісти хочуть назад свої гроші


18 січня Київський апеляційний адміністративний остаточно заборонив практику блокування авто, яка існувала в Україні упродовж кількох років.

Тепер громадські активітси та автовласники мають намір позиватися до "Київтранспарксервісу", щоб повернути незаконно стягнуті кошти, повідомляє Комітет прямої дії.

Згідно з повідомленням, суд відхилив скаргу Кабінету міністрів та КП "Київтранспарксервіс" на попереднє рішення Київського окружного адмінсуду, який визнав блоування авто таким, що суперечить закону.

Громадські організації та юристи неодноразово називали блокування коліс та подальше вимагання грошей за зняття блокіратора – злочином. Оскільки, обмежувати громадян користуватися своєю власністю (авто) можуть тільки правоохоронні органи і тільки за рішенням суду. 

"Працівники КП "Київтранспарксервіс", які провадили блокування, до правоохоронців не належали. Тим не менше, це не завадило їм за два роки застосування блокіраторів незаконно стягнути з автовласників близько 4-х мільйонів гривень", - наголосили активісти.

Тому тепер вони та автовласники мають намір позиватися до "Київтранспарксервісу" щодо повернення незаконно стягнутих коштів. 

Також, активісти наголошують, що київські комунальники незаконно стягують плату з водіїв за паркування, а кошти зібрані таким чином, зникають у невідомому напрямку.

Як відомо, 23 квітня 2010 року Київський окружний адміністративний суд визнав пп. 31 та 32 "Правил паркування в Україні", якими і було введено практику блокування авто, такими що суперечать законодавству. Відтоді блокування було припинене. Однак Кабмін та КП "Київтранспарксервіс" намагалися оскаржити це рішення.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ