Щорічні надходження до міського бюджету мають зрости з 2,3 млрд. грн. у 2010 році до 3,4 млрд. грн. у 2015 році
Таке рішення було прийняте на Колегії Київської міської державної адміністрації 14 січня, повідомляє прес-служба КМДА.
До 20 січня на розгляд сесії Київської міської ради буде внесено проект Програми використання та охорони земель міста Києва на 2011-2015 роки.
У 2011-2015 роках від плати за використання землі, продажу земельних ділянок та відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва місто отримає 15,3 млрд. гривень.
Для реалізації завдань Програми за п'ять років потрібно витратити близько 200 млн. грн. бюджетних коштів або 1,3% від суми прогнозних надходжень до міського бюджету від використання землі за цей період.
У ході обговорення документу голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов доручив врахувати у Програмі питання виділення прибудинкових територій Об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків.
Останнім часом такі об'єднання активно створюються у столиці. Крім того, Олександр Попов наголосив, що усі земельні питання районного рівня мають вирішуватись за участю голів районних адміністрацій.
За словами заступника голови КМДА Руслана Крамаренка, у місті досі не вирішено низку питань щодо земельної політики.
Зокрема, не затверджені межі міста Києва, що призводить до порушення прав територіальної громади та незаконного розпорядження землями міста деякими суміжними місцевими радами та державними адміністраціями Київської області.
Крім того, через недосконалість законодавства місто втрачає кошти, які мало б отримувати від оренди землі.
"Сьогодні низка підприємців використовують землю на правах постійного користування і сплачують земельний податок у розмірі 1% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. При цьому за чинним Земельним кодексом більшість землекористувачів повинна користуватися земельною ділянкою на правах оренди, плата за яку понад у три рази більша за земельний податок", - зауважив Руслан Крамаренко.
На його думку, щоб викорінити це, треба внести у законодавчі акти низку поправок, які б надали владі можливість стимулювати юридичних та фізичних осіб - власників будівель та споруд, укладати договори оренди землі або викупати земельні ділянки несільськогосподарського призначення у власність.
Окремо Програмою передбачено чергове коригування нормативної грошової оцінки земель. Зокрема, передбачається розробити та затвердити у 2012 році, а вже у 2013 році ввести в дію нову нормативну грошову оцінку земель Києва.