Київська незалежна медіа-профспілка пропонує міліції шукати злодіїв серед порушників закону, а не серед журналістів.
Так КНМП відреагувала на обшук у члена медіа-профспілки відомої блогерки Олени Білозерської працівниками Печерського райвідділу міліції Києва.
Обшук стався після того, як вона виклала на своєму блозі виставлене на популярному ресурсі YouTube відео з мобільного телефону про підпал офісу Партії регіонів у Печерському районі.
Міліціонери не лише обшукали журналістку, а ще й вилучили в неї всю апаратуру - комп'ютер, принтер, фотокамеру, елементи живлення, всі мобільні телефони, біля 150 дисків з фотографіями.
Таким чином міліція позбавила журналістку засобів виробництва і фактично засобів існування. Це означає завдання матеріальної шкоди і міліція муситиме відповісти за свої дії, зазначили у спілці.
"Особливу роль у свавільній поведінці міліції відіграла суддя Печерського районного суду Вікторія Гаркава, який дала санкцію на обшук журналістки", - зазначали у КНМП.
Таким чином було порушено 17 статтю Закону України "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", в якій зазначено: "Службова діяльність журналіста не може бути підставою для його арешту, затримання, а також вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених ним матеріалів та технічних засобів, якими він користується у своїй роботі".
"Таке рішення викликає питання щодо професійної кваліфікації судді", - вказують у профспілці.
"Працівники Печерського райвідділу міліції не вперше задіяні у протиправних діях проти журналістів. У жовтні 2008 року міліціонери цього райвідділу мовчки спостерігали за тим, як на вулиці Первомайського в Києві охоронці однієї з фірм побили трьох журналістів, а одному з них зламали руку. Невтручання у конфлікт є порушенням закону", - вказують у КНМП.
Попри всі вимоги КНМП покарати винних, керівництво прокуратури і міліції не відреагувало на них належним чином.
14.11.2017, 14:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 11:59 Олександр Вовченко |