5 січня на Русанівській протоці провалилася під лід літня жінка. Бабуся змогла вибратися на крижину на відстані 60 м від берега та покликати на допомогу.
Хтось з перехожих почувши її, подзвонив на "101", і рятувалиники відразу виїхали на допомогу, повідомили у прес-службі МНС Києва.
Як з’ясувалось, 62-річна бабуся переходила канал по льоду та провалилась.
Рятувальники, одразу по прибуттю на місце виклику, зайшли на лід та забрали потерпілу на берег, а згодом передали бригаді лікарів.
За інформацією МНС, з початку льодоставу на водоймах Києва рятувальники вже врятовали три людини.
У зв'язку з цим Головне управління МНС у Києві нагадує мешканцям та гостям столиці про елементарні правила безпеки при перебуванні на льоду.
Зокрема, перш ніж ступити на лід, треба дізнайтеся про товщину льодового покрову на водоймі.
Міцність льоду можна визначити візуально. Безпечним вважається лід (для одного пішохода) зеленого відтінку, товщиною не менше 7 сантиметрів.
При переході замерзлої водойми, радять в МНС, необхідно користуватись обладнаними льодовими переправами або прокладеними стежками, а за їх відсутності, перш ніж рухатись по льоду, необхідно намітити маршрут та переконатись у його міцності.
Категорично забороняється перевіряти міцність льоду ударами ніг.
Під час руху по льоду варто звертати увагу на його поверхню, обходити небезпечні місця та ділянки, покриті товстим шаром снігу.
Особливу обережність слід проявляти у місцях зі швидкою течією, джерелами, струмками та теплими стічними водами промислових підприємств, які впадають у водойму, кущами і травою, що виступають на поверхню, наголосили МНСники.
Якщо лід почав тріщати та з’явилися характерні тріщини треба негайно повертайтеся назад. Рятувалики радять не бігти, а відходити повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду.
Українська правда. Київ
14.11.2017, 14:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 11:59 Олександр Вовченко |