Так лідер партії "Удар", голова фракції свого імені у Київраді Віталій Кличко прокоментував прийняття парламентом змін до відповідного закону.
За словами політика, рішення нардепів є поспішним: "У Європі застосування будь-яких штрафних санкцій, як правило, чітко визначається у договорі між надавачем та споживачем послуг. На жаль, у багатьох містах України, в тому числі й у Києві, виконавці послуг ЖКГ не визначені, а прямі договори - не підписані".
Як наслідок, сьогодні ЖЕКи надають громадянам якісь ефемерні послуги й збирають плату незрозуміло за що, додав Кличко.
"Хоча ці послуги навіть не можна підтвердити документально. А про їхню якість узагалі не слід згадувати. За прикладами не треба далеко ходити. Так, площа прибудинкової території у столиці визначається на рівні керівника ЖЕКу. І від нього залежить те, скільки люди мають платити за обслуговування такої території", - сказав депутат.
Він також нагадав про часті відключення тепла та гарячої води в Києві, коли люди змушені платити за холодні батареї.
Кличко наголосив, що громадяни повинні платити за прозорими й зрозумілими тарифами, а комунальні служби мають вести чіткий облік послуг, які отримують люди.
"Вважаю, що свою оцінку закону має дати Конституційний Суд, а президент повинен накласти вето на цей документ. Адже Конституція забороняє звужувати права і свобод громадян. Крім того, в умовах, коли існують борги по заробітній платі та пенсіях, встановлювати пеню за несвоєчасну оплату комунальних тарифів - просто аморально", - підсумував Кличко.
Українська правда. Київ