За інформацією прес-служби "Київенерго", обладнання "Кордон" зафіксувало рівень радіації 49,1 мікрорентген на годину проти допустимих 30 мікрорентген на годину (рівень природного фону становить 10,8 мікрорентген на годину).
Автомобіль з радіаційним сміттям перевезли на спеціальну стоянку. Наразі з ним працюють МНС та санітарні служби, які мають виявити джерело радіації та утилізувати його на підприємстві "Радон".
За словами директора сміттєспалювального заводу "Енергія" Сергія Крикуна, радіаційне забруднення у побутовому смітті виявляють не вперше. Радіація у побутові відходи зазвичай потрапляє з лікарень або промислових підприємств.
"Перевізник не винний у тому, що привіз забруднене сміття. У таких ситуаціях потрібно відшукувати першоджерела. Хвилює те, що "Енергія" - єдине підприємство Києва, яке виявляє та контролює рівень радіації у смітті. А ми утилізуємо лише 25% усього сміття міста. Інше вивозиться на полігони", - зауважив Крикун.
Він додав, що пересічний громадянин мегаполісу виробляє приблизно 270 кг твердих побутових відходів на рік. Тобто у Києві щороку утворюється 810 тисяч тонн сміття.
Понад 70% цієї кількості вивозиться на сміттєві полігони, які загалом займають 150 га київської землі. Під час гниття відходів на полігонах утворюються шкідливі речовини - двоокис вуглецю та метан, які впливають на утворення парникового ефекту та отруюють ґрунтові води, наголосили у прес-службі "Київенерго".
Українська правда. Київ