Попов планує позичити ще 600 мільйонів?



Фото з сайту КМДА
Київська адміністрація має намір залучити кредити міжнародних фінансових установ для реконструкції Бортницької станції аерації.

Про це у понеділок заявив перший заступник голови КМДА Олександр Попов, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

За попередніми підрахунками, на реконструкцію першого блоку БСА буде потрібно близько 600 мільйонів гривень.

"Такий ресурс можна знайти за рахунок об'єднання зусиль міста й Кабінету міністрів, але я думаю, що нам у першу чергу необхідно вступити в діалог з міжнародними фінансовими організаціями - Всесвітнього банку і Європейського банку реконструкції й розвитку, які дозволять взяти позикові ресурси строком близько 20-25 років з обслуговуванням до 4% річних", - сказав Попов.

Він також підтвердив, що попередні переговори щодо залучення інвестицій на реконструкцію БСА ведуться й з японськими фінансовими установами й китайськими урядовими компаніями.

За словами Попова, проект реконструкції БСА розробляє компанія Berlinwasser International, що виграла тендер на цю роботу.

Проект готовий на 60%, і очікується, що він буде завершений до кінця поточного року.

За словами начальника Головного управління комунального господарства КМДА Дмитра Новицького, Київ має намір розпочати реконструкцію першого блоку БСА вже у 2011 році.   

Як відомо, у вересні Київська адміністрація взяла кредит у 1,5 мільярда гривень для погашення різниці  тарифах на житлово-комунальні послуги. Кошти були позичені у двох банків - Ексімбанк і Ощадбанк -  під 12,75% річних.

Також місто до кінця року планує залучити 350 мільйонів запозичень для закупівлі автобусів та тролейбусів до Євро-2012.

Крім того, за словами Крамаренка, наразі Київська адміністрація розглядає можливість залучення японського кредиту у 3 мільярди доларів на будівництво метро.

Згодом заступник голови КМДА Олександр Мазурчак заявив, що мерія хоче залучити черговий кредит у сумі 500 мільйонів гривень для погашення різниці в тарифах на житлово-комунальні послуги.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ