МЗС обіцяє розібратися з Пейзажною алеєю


МЗС України дотримується принципів правового вирішення питань з будівництвом на Пейзажній алеї в Києві.

Про це заявив агентству "Інтерфакс-Україна" посол з особливих доручень Юрій Дорошенко.

Він також зазначив, що міністерство має намір наполягати на знесенні незаконно поставлених гаражних боксів на земельній ділянці, що належить йому, та переконане, що в основі конфлікту на Пейзажній алеї лежать інтереси групи власників незаконно побудованих капітальних споруд.

"Сьогодні ми, Міністерство закордонних справ, хочемо вийти з конфлікту, що склався навколо Пейзажної алеї, але ми не допустимо, щоб на земельній ділянці, що перебуває у державній власності, залишилися стояти незаконно збудовані гаражі", - зазначив він.

Дорошенко нагадав, що у 2004 році МЗС звернувся до Київської міськради з проханням про виділення земельної ділянки під будівництво житлового будинку.

"До цього МЗС України не було виділено жодної земельної ділянки під будівництво житла для співробітників, і на сьогоднішній день ділянка на Пейзажній алеї є єдиною виділеною міністерству під забудову", - підкреслив Дорошенко.

Після отримання всіх необхідних висновків Архітектурного управління, Управління захисту історичної та культурної спадщини міста, а також проведення археологічних досліджень, міністерство приступило до проектування житлового будинку та оформлення дозволу на будівництво.

Проектом передбачено виконання всіх містобудівних норм, а також розміщення на нижніх поверхах виставкових залів та інших приміщень для Національного музею історії України, а також обов'язковий благоустрій прилеглої території з обов'язковим благоустроєм скверу.

На той момент на цій ділянці знаходився 21 гараж, і за рішенням Київради, міністерство мало ці гаражі знести, а з людьми вирішити всі майнові питання, що й було частково зроблено.

За сприяння МЗС вдалося викупити 11 гаражів, інші були знесені виконавчою службою після рішення господарського суду Києва.

У 2005 році процес підготовки до будівництва будинку на Пейзажній алеї був припинений і поступово на ділянці, яка відведена МЗС під житлову забудову, з'явилися дев'ять капітальних гаражів, а для їх прикриття був розбитий сквер.

Дорошенко вважає, що у разі позитивного рішення щодо будівництва будинку на цій ділянці саме МЗС зможе найбільш раціонально його використовувати, так як міністерство буде враховувати при будівництві позитивні висновки ЮНЕСКО з цього питання, думку Київради і громадськості, побажання людей, що живуть в сусідніх будинках.
powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ