Кияни при житті замовляють собі пам'ятник, портрет, і напис щось на кшталт "Пам'ятаємо, сумуємо" та купують місце на цвинтарі - мовляв, такий шматок землі точно знадобитяс кожному.
За словами художника по граніту Олександра Іщенка, половина з його замовлень (на місяць 12-15) - це подвійні надгробки.
"Коли самотні люди ховають свого чоловіка, дружину, батьків, вони замовляють подвійний надгробок - і для себе теж. Причому якщо раніше такі надгробки частіше робили люди пенсійного віку, то зараз стає більше замовників від 40 років", - сказав Іщенко.
Голова асоціації "Меморіал" Людмила Федоренко каже, що таким чином люди намагаються зекономити.
"Портрет, виготовлений у цеху, обійдеться в 400-700 гривень, а якщо майстрові прийде працювати на вулиці - до 1,5 тисячі гривень. По-друге, різні художники працюють у різній манері, і коли через роки наноситься новий малюнок, він буде відрізнятися від старого", - сказала Федоренко.
Замовники надгробків кажуть, що це справді економно, а про те, що могила з їхнім портретом вже стоїть на цвинтарі не хвилюються. Дехто навіть час від часу приходить на цвинтар "помилуватися власною могилою".
Однак, ні психологи, ні езотерики не радять цього робити, мовляв, разом з надгробком людина закопує в могилу якусь частину себе, а то й зовсім програмує організм на швидку смерть.
14.11.2017, 14:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 11:59 Олександр Вовченко |