Про це під час брифінгу у понеділок заявив фінансовий директор метро Юрій Кошмак.
"Зараз до кінця 2010 року ми не плануємо введення річних проїзних квитків. Це, звісно, прерогатива КМДА, але ми таких пропозицій не надавали", - сказав він.
На зауваження журналіста, що своєю постановою Окружний адмінсуд Києва від квітня 2010 року виніс постанову за позовом київського метрополітену про відміну розпорядження, яким встановлювалася плата за проїзд на рівні 1,7 гривні і водночас зобов'язав КМДА відновити дію розпорядження 2008 року, згідно з яким тариф на перевезення пасажира складає 2 гривні і водночас діють річні проїзні квитки вартістю 365 гривень та гнучкою системою знижок за користування безконтактними картками, Кошмак сказав:
"Так, це дійсно так. Коли вводився тариф 4 листопада 2008 року, там дійсно передбачалися річні проїзні і ціна проїзду в тому річному квитку становила 50 копійок. Але суд не задовольнив усі наші вимоги. Скажімо, суд встановив справедливість, але суд нам не дозволив нам вимагати компенсацію за 2 роки за ці 30 копійок, що ми не доотримали".
Водночас він додав, що своєрідною послугою для пасажирів буде те, що не відбудеться зміни жетонів, а проїзні квитки працюватимуть до кінця терміну їх дії.
"Нових жетонів не буде. Для того, щоб максимально забезпечити право проїзду пасажирів - якщо він купив поїздку - він має її використати за тою ціною, за якою придбав", - сказав фіндиректор підземки.
Підвищення вартості проїзду збільшить заробіток метро до 60-72 мільйонів на рік.
"Ці 30 копійок не компенсують всіх наших витрат. Бо у 8 році ми робили розрахунки на економічно-обґрунтований тариф і він складав 2,42 гривні, якщо ми возимо по 2 гривні, то збитки залишаться. А прибуток від 30 копійок легко підрахувати - в місяць ми отримаємо додатково 5-6 мільйонів", - сказав Кошмак.
Водночас, за його словами, уникнути збитковості метро можна лише скасуванням пільгового проїзду.
"У нас 34 категорії пільговиків (одна четверта пасажирів), якби теоретично їх відмінили, то це би покрило наші витрати і метрополітен став би прибутковим, а не збитковим як зараз. А пільговики не платять, вони задурно їздять", - сказав фіндиректор підземки.
Українська правда. Київ