Тим часом Київрада роздали 28 ділянок довкола музею під забудову, пише газета "Новая".
За словами директора "Пирогова" Павла Федаки, фінансування реставраційно-ремонтних робіт з держбюджету зупинено ще в 2009 році, і в 2010 не виділено ні копійки.
"У 2006, 2007 і 2008 роках діяла держпрограма, за якою нам щорічно виділяли 3-4 мільйони гривень. Цих грошей, звичайно, не вистачало, але було хоч щось. Зараз же багато дрібних робіт робимо самотужки. Щоправда, торік змогли від реставрувати лише два пам'ятники архітектури. Гроші дав благодійний фонд", - сказав Федака.
Однак, він наголосив, що поряд з фінансовою стороною є й інша проблема: залишається усе менше людей, які вміють реставрувати древні хати.
"Багато хто помилково думають, що гниле дерево можна замінити новим, і все, проблема вирішена. Насправді потрібно вміти продовжити життя пам'ятника, не змінюючи його зовнішнього вигляду, тобто кольору й фактури деревини. Але ж може бути так, що дерево буде продовжувати жити, але втратить свою автентичність", - сказав Федака.
Проте, музей може бути знищений з подачі столичної влади.
"Біля музею Київрада в 2006-2008 роках роздала забудовникам 28 земельних ділянок. Причому спочатку їх виділяли на сільськогосподарські потреби, а потім раптом дозволили будівництво. Розумієте, якщо на цих землях побудують висотні будинки, а один уже практично зведений, музей "Пирогово" просто зникне", - сказав директор музею.
Він наголосив, що "Пирогово" коштовний саме унікальним навколишнім середовищем, якого "немає ніде в Європі".
Є й інші земельні суперечки зі столичною владою. Площа музею 131 га, але на ній перебувають будинку жителів сучасного села Пирогово.
"У КМДА пропонують, щоб ми погодилися зменшити територію музею до 115 га, тому що саме на цих 16 га живуть люди. Ця територія нам потрібна, щоб на ній розміщати історичні експозиції. А там, де живуть люди, ми не можемо цього робити", - додав Федака.