Місячний обсяг завезення відходів на підприємство повинен становити 21 тисячу тонн, повідомляє прес-служба "Київенерго".
За даними компанії, ще на початку року перевізники сміття виконували свої зобов'язання та повністю завантажували завод. Проте, починаючи з лютого 2010 року обсяги завезених відходів почали постійно зменшуватися (у січні було завезено 21,1 тисячі тонн сміття, у червні - 14,7 тисячі тонн, а в липні - 12,6 тисячі тонн).
Однак, за словами директора заводу "Енергія" Сергія Крикуна, це не означає, що утворення відходів у столиці зменшилося.
"Недозавантаження сміттєспалювального заводу "Енергія" свідчить про захоронення сміття в інших місцях, частіше за все на незаконних звалищах Київщини. Це не тільки призводить до поступового масштабного засмічення передмістя Києва, але й може бути особливо небезпечним під час повені або ж, як зараз, аномальної спеки", - сказав він.
Директор заводу додав, що не даремно мешканці деяких районів Києва (особливо на Троєщині) відчувають запах горілого сміття. Адже через надзвичайно високу температуру повітря, відбувається самозапалення звалищ, запах та дим від яких, відповідно, розноситься по столиці.
"Такої ситуації можна було б уникнути, якби компанії-перевізники сміття виконували свої зобов'язання, встановлені законом, й вивозили сміття на завод "Енергія". До того ж, кожен мешканець Києва в щомісячних комунальних платежах сплачує саме за утилізацію побутових відходів на сміттєспалювальному заводі", - сказав Крикун.
Згідно зі статистикою, щорічно в Києві утворюється 1,5 мільйона тонн сміття. На заводі "Енергія" спалюється близько 22% сміття, що виробляє столиця, інші відходи направляються до обладнаних та незаконних сміттєполігонів на околицях Києва.
"Українська правда. Київ"