За словами прес-секретаря ЮНЕСКО Сью Уільямса, Україна не надала достатньої кількості інформації про ці об'єкти, пише "Комерсант".
"Тому ми дали українській стороні час для підготовки матеріалів", - пояснив Уільямс.
Крім того, у ЮНЕСКО заявляють про можливість внесення в так званий чорний список Національного заповідника "Софія Київську" через забудову буферних зон, що прилягають до заповідника.
Як відомо, вулиці Гончара й Пейзажна алея розташовані у буферних зонах, що прилягають до заповідника, тому будівництво там заборонене. Однак там все ж планують будувати елітне житло.
Якщо після внесення "Софії Київської" у чорний список забудова буферних зон не припиниться, заповідник може бути виключений зі списку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.
Крім того, у випадку включення "Софії" у чорний список відповідно до правил ЮНЕСКО до реєстру всесвітньої спадщини не можна буде додати які-небудь інші об'єкти, розташовані на території України, відзначає видання.
Однак, керівники заповідника переконані, що "Софія Київська" не потрапить у чорний список.
"Нещодавно до нас приїжджала комісія ЮНЕСКО, яка засвідчила, що "Софія" перебуває в цілісному й автентичному стані, так що розмови про її внесення в чорний список позбавлені підстав. Це непорозуміння", - заявили у керівництві заповідника.
Із цією думкою не згодні супротивники забудови буферної зони "Софії Київської", мовляв, плани ЮНЕСКО дійсно можуть втілитися в життя, оскільки будівництво на прилягаючих до заповідника територіях велося й ведеться.
Як відомо, у список всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО в Україні входять Національний історико-культурний Києво-Печерський заповідник (Києво-Печерська лавра), Національний заповідник "Софія Київська", історичний центр Львова, букові ліси в Карпатах і частина геодезичної дуги Струве, що проходить через територію країни.
14.11.2017, 14:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 11:59 Олександр Вовченко |