Про це повідомляє громадська ініціатива "Збережи старий Київ".
Активісти нагадують, що минулого року експерти ЮНЕСКО, що відвідали Київ, залишились невдоволеними станом цих об'єктів. Вони рекомендували зупинити будівництво у буферних зонах об'єктів, розширити самі буферні зони, створити єдиний регулюючий орган, що був би відповідальний за збереження об'єктів Всесвітньої спадщини, які сьогодні підпорядковані Мінкульту та Мінрегіонбуду.
"Жодної з цих рекомендацій Україна не виконала. Проте відомо, що делегація, яка поїхала до Бразилії представляти Україну, отримала вказівку зробити усе можливе для того, щоб київські об'єкти не було внесено до Списку об'єктів культурної спадщини ЮНЕСКО, що перебувають під загрозою", йдеться в повідомленні.
У "Збережи старий Київ" припускають, що зважаючи на відновлені плани Міністерства закордонних справ щодо будівництва відомчого будинку на Пейзажній алеї та бажання нового уряду уникнути гучного міжнародного скандалу, делегація дійсно робитиме все можливе, щоб статус Софії і Лаври не змінився.
"Щоправда, жодних реальних кроків по збереженню об'єктів та їх буферних зон нова влада так і не спромоглася зробити, включно з новим керівником Києва Олександром Поповим, котрий взагалі жодного разу не озвучив дану проблему", йдеться в повідомленні.
Також, під час сесії в Бразилії до українських об'єктів може бути додано Андріївську та Кирилівську церкви, однак у випадку винесення негативного висновку щодо Софії та Лаври, включення нових об'єктів буде дуже малоймовірним.
"Українська правда. Київ"
14.11.2017, 14:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 11:59 Олександр Вовченко |