Про це у коментарі муніципальній газеті "Хрещатик" заявив заступник голови КМДА Олександр Мазурчак.
"У Кам'янці-Подільському, де я був мером, на сесії міськради ми заборонили розмальовувати місто графіті. Ловили цих хлопчиків, викликали батьків і за їхній рахунок повністю перефарбовували фасади будинків і паркани", - сказав він.
Крім того, чиновник додав, що штрафуватимуть за незаконне розклейку оголошень - і не лише тих, кого спіймали за цим ділом, а й осіб, які таку рекламу замовили.
"Відповідальність нестимуть організації, які себе рекламують. Вони, звісно, кажуть, що укладали договори з розклейниками і доручали їм розклеювати оголошення лише в дозволених місцях. А ті нібито на власний розсуд чіпляють рекламу абиде. Але така відмовка не діятиме",- наголосив чиновник.
Він нагадав, що обклеювання оголошеннями в недозволених місцях, а це практично все, крім щитів, класифікується як порушення благоустрою. Закон, ухвалений минулого року, передбачає за це штрафи для фізичних осіб біля 1,4 тисячі гривень і для юридичних - 1,7 тисячі гривень.
Рішення про стягнення штрафу ухвалює адміністративна комісія зі складання протоколів, а гроші стягують примусово.
За словами Мазурчака, з початку року в столиці за порушення благоустрою стягнуто 250 тисяч гривень штрафу.
Як відомо, минулого року столична влада шукала графітчиків, які мали розмальовувати будинки.
"Хрещатик" навіть писав, що в серпні у столиці провели конкурс графіті "Повноліття у кольорі Незалежності", до якого залучили десятьох молодих художників.
Далі Головне управління з питань сім'ї та молоді КМДА визначило перших 10 будинків, які будуть розфарбовані графітчиками і навіть планувало винести це рішення на сесію Київради.
А в бютівця Олександра Бригінця з'явилася ідея створити у Києві найдовше у світі графіті, довжиною понад 10 км.
Зображення планували розмістити від мосту Метро до станції Чернігівська.
14.11.2017, 14:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 11:59 Олександр Вовченко |