Про це під час прес-конференції у п'ятницю заявив в.о. голови КМДА Олександр Попов.
"Сімейний лікар - це людина, яка відповідає за певні 7-8 будинків, тобто 1,5 -2 тисячі людей, які він обслуговує. Ідеальний варіант, якщо ця людина має амбулаторію сімейної медицини біля чи в одному з цих будинків і проживає поруч", - сказав чиновник.
"Я переконаний, що в майбутньому ми заплануємо такий підхід, коли при проектуванні нових житлових будинків буде запроектовано, що на першому поверсі буде амбулаторія з сімейної медицини. Це буде замовлення міської ради, міської держадміністрації", - сказав Попов.
Таким чином, за його словами, лікар буде проживати і надавати медичну допомогу саме біля тих людей, за якими він закріплений і в будь-який момент.
"А якщо ми ще створимо фінансово-економічні умови, які дають можливість цьому лікарю отримувати додаткову винагороду за те, що на його ділянці немає людей, які потрапляють в реанімацію, якщо немає людей які потребують стаціонарного лікування. Це йому додатково фінансується, і він зацікавлений в тому, щоб бути поруч з мешканцями ну практично завжди", - сказав Попов.
Він додав, що Київ матиме "такі підлотні проекти найближчим часом".
На сьогодні у столиці, за словами Попова, є 50 сімейних лікарів.
"Українська правда. Київ"