Про це під час виїзної наради у середу заявив в.о. голови КМДА Олександр Попов.
Він висловив переконання, що сьогодні важливо змінити підходи до фінансування галузі, адже робота лікаря повинна бути належно мотивована.
"Я чітко розумію, як це можна зробити - необхідні запровадження інституту сімейного лікаря та відповідна фінансова підтримка з бюджету. Тобто, міська влада визначає вартість тієї чи іншої послуги на певній території, а лікар надає цю послугу і отримує відповідну грошову винагороду", - сказав Попов.
Він додав, що вже в серпні влада завершить підготовку відповідних пропозицій і винесе їх на розгляд Київради.
Попов наголосив, що сьогодні столична медицина - одна з найбільш проблемних сфер, робота якої викликає багато нарікань з боку киян.
"У галузі гостро відчувається нестача кадрів - не вистачає педіатрів, терапевтів, медсестер, лаборантів тощо. Персонал лікарень - це здебільшого фахівці старшого - перед пенсійного та пенсійного - віку, а молоді фахівці та випускники медичних університетів і коледжів масово йдуть працювати в приватні структури", - сказав чиновник.
Головним чином, за його словами, це відбувається через низький рівень заробітної плати в медичних установах.
"Уряд готовий долучитись до вирішення проблем столичної медицини. Але міська влада разом з фахівцями галузі повинна розробити свої пропозиції та запропонувати шляхи виходу з ситуації. Адже якщо сьогодні не докласти максимум зусиль і не розпочати реформування галузі, ми можемо втратити навіть те, що маємо", - наголосив Попов.
"Українська правда. Київ"
14.11.2017, 14:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 11:59 Олександр Вовченко |