Про це йдеться в повідомленні прес-служби МВС.
У міліції наголосили, що у середньому місячне лікування хворого не гепатит, із урахуванням аналізів, коштує майже 20 тисяч гривень.
Враховуючи реальну суспільну небезпеку цього захворювання, у державі прийнято відповідну цільову програму й лікування хворих фінансує держава.
До оперативників управління по боротьбі з економічною злочинністю надійшла інформація, що безпосередньо у вірусному відділенні лікарняного закладу пацієнтам продають медикаменти, призначені для лікування гепатиту. Для вивчення ситуації міліція розпочала перевірку.
Щоб виявити шахрайську схему знадобилося майже півроку. За цей час оперативники вивчили понад сто історій хвороб пацієнтів, які проходили курс лікування у 2007-2009 роках та встановили 23 громадян, так чи інакше, ошуканих лікарями.
Спритники діяли за кількома схемами.
Якщо пацієнт потрапляв на консультацію за підозрою на гепатит, йому без висновків аналізів ставився неіснуючий діагноз та призначалося лікування. У цьому випадку коштовні ліки списувалися, а потім продавалися іншим хворим за готівку.
В іншому випадку пацієнтів із справжнім діагнозом примушували купувати ліки власним коштом безпосередньо у відділенні або у визначених аптеках.
Наразі зафіксовано понад 40 таких комбінацій. Розмір завданих збитків становить понад 62 тисячі гривень.
Зважаючи на те, що за цей період у відділенні пройшли лікування понад 1200 пацієнтів із усіх регіонів країни, оперативки обґрунтовано вважають, що кількість потерпілих значно більша, так само, як й сума збитків.
Дії лікарів підпадають під 191 статтю Кримінального кодексу, санкція якої передбачає до 8 років ув'язнення з позбавленням обіймати певні посади та займатися певною діяльністю строком на 3 роки.
Столична міліція звертається до громадян, які проходили лікування від вірусного гепатиту у столиці та купували ліки власним коштом, звертатися за телефонами 271-98-45, 271-95-89.
Слідство гарантує нерозголошення лікарської таємниці та особистих даних громадян.