Влада взялася за бювети. За якісну воду доведеться платити?


Київська міська адміністрація має намір створити спеціальне підприємство, яке буде обслуговувати бюветні комплекси міста.

Про це на прес-конференції у четвер заявив перший заступник голови КМДА Олександр Попов.

"Сьогодні є 206 бюветних комплексів, з яких 73 не працюють. Я переконався, що кияни полюбляють бюветні комплекси. Завдання, яке ми поствили перед собою – це впорядкувати процес експлуатації (бюветів), де має бути високий санітарний контроль, експлуатаційні, людські ресурси і фінансування", - сказав чиновник. 

Він додав, що основною проблемою у цьому питанні є те, що "частина бюветів фінансується з райнних бюджетів, частина з інших підприємств, деякі експлуатуються водоканалом".

"Ми передаємо це спеціально утвореному підприємству, з цим погоджуються і санітарні лікарі і райадміністрації і водоканал, виділяємо ресурси на те, щоб забезпечити стабільну роьоту цих бюветів", - сказав Попов, додавши, що кошти можна залучити у бізнесових структур.

Він також заявив, що сьогодні у місті приватні та комерційні структури здійснюють доочистку питної води, і коштує це "45 копійок за літр, що значно дешевше ніж в магазині". 

"Я впевнений, що ми повинні мати програму розвитку таких послуг у Києві. Лікарні міста, дитячі садки, школи ми могли б забезпечити питною водою (безкоштовно). Я з предстваниками бізнесу говорив, вони готові співпрацювати", - сказав Попов.

Водночас мешканці, за його словами, повинні мати вибір – пити неочищену воду безкоштовно, чи платити за якісну.

"На потрібно зробити крок в розвиток конкуренції. Ми можемо брати воду у своєму крані в квартирі – ми платимо, ми можемо брати в бюветі безкоштовно. Якщо це доочищена питан вода вона коштує небагато, але все таки, в магазині інша ціна. Ми повинні мати ринок питної води , щоб люди самі вибирали який варіант їм більш доступний", - сказав чиновник.

"Українська правда. Київ"

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ