Природоохоронні організації вбачають в цьому загрозу створенню національного природного парку "Подесіння", а також загрозу якості питного водопостачання у Києві.
Терема, за даними НЕЦУ, гідронамивні роботи проводяться в межах Погребської сільської ради Броварського району.
"На ділянці працювала і досі працює будівельна техніка, встановлена огорожа, аналогічно до всіх випадків, коли ділянку готують під забудову. Будівництво на цій території стане порушенням Водного та Земельного кодексів а також закону "Про охорону навколишнього природного середовища". Вже не кажучи про те, що в разі здійснення будівництва кияни будуть пити стоки дачників", йдеться в повідомленні.
Зазначена територія, як і вся заплава річки, повинна була увійти до складу створюваного Національного природного парку "Подесіння", необхідність створення якого декларується указом президента від 1 грудня 2008 року.
З приводу виявленого гідронамиву громадські природоохоронні організації звернулись до державних контролюючих органів.
"Уже перші відповіді чиновників викликали цікаві питання. Стало відомо, що гідронамив здійснює садове товариство "Первоцвіт-2007", а сам проект намиву називається "розчисткою русла Десни на ділянці 1-11 км", йдеться вповідомленні.
За словами заступника голови НЕЦУ Олексія Василюка, така схема робіт добре відома на прикладі незаконних забудов Конча-Заспи і Жукового острова.
"Товариство отримує ділянку в заплаві річки. Будівництво тут не лише незаконне а й проблематичне - можливе підтоплення паводками. Тому наступним етапом ТОВ отримує дозвіл на незрозуміло навіщо йому потрібну розчистку русла річки; наймає земснаряд і той починає черпати пісок з русла. А оскільки у товариства поряд є ділянка, то пісок начебто тимчасово складують на ній, насправді намиваючи ділянку до рівня, потрібного для її забудови", -с казав Василюк.
За його словами, з листа Держкомводгоспу стало відомо, що намивні та будь-які інші роботи на землях водного фонду, якими є земельна ділянка ТОВ "Первоцвіт-2007", облводгоспом не погоджувались.
Броварська райрада повідомила, що рішень та погоджень гідронамиву і будь-яких будівельних робіт на території заплави Десни не видавала.
А за інформацією Держкомзему, ТОВ "СТ "Первоцвіт-2007" протизаконно здійснює зняття родючого шару ґрунту та псування земель, за що керівництво підприємства притягнуте до відповідальності.
"Проте, попри виявлені порушення, роботи на ділянці продовжуються. З цієї причини природоохоронні організації звернулись до Генпрокуратури, МВС, Державної екологічної інспекції, а також Комітетів Верховної Ради з екологічної політики та з питань національної безпеки та оборони", йдеться в повідомленні.
14.11.2017, 14:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 11:59 Олександр Вовченко |