У цьому запевняє заступник голови КМДА Алла Шлапак, пише "Газета по-київськи з посиланням на "Інтерфакс".
"Нічого не зміниться для людей, крім того, що зміниться контроль за якістю надання цієї допомоги", - заявила чиновник.
"Уявіть, сталося ДТП або людина на межі життя і смерті, і в порядку черги "швидка" не може обслужити цю людини швидше, ніж того, хто, наприклад з температурою 37,2 градуси три дні не звертався навіть у поліклініку", - сказала Шлапак.
Раніше, за її словами, оператор приймав рішення особисто, а тепер він матиме документ, згідно з яким не на власний розсуд прийматиме рішення, а зможе визначити, куди направити "швидку", куди - невідкладну допомогу, а кому варто звернутися до терапевта.
Шлапак також підкреслила, що гостям столиці після введення правил "не варто побоюватися, тому що швидка і невідкладна допомога надається не залежно від місця реєстрації і безкоштовно. Те ж саме стосується і дільничного лікаря".
Перші підсумки введення нових правил будуть підбиті у вересні, до того, як почнеться бюджетний процес, щоб продемонструвати "необхідність поділу таких понять, як швидка і невідкладна допомога", бо найчастіше фінансове управління враховує тільки станції швидкої допомоги.
Водночас головний лікар міської станції швидкої допомоги Анатолій Вершигора підкреслив, що введення нових правил убезпечить медичний персонал при наданні послуг населенню.
За його словами, тільки з початку 2010 року в столиці було зафіксовано близько 30 випадків нападів на бригади швидкої допомоги.
"Із уведенням цих правил, у медичного персоналу з'явиться можливість відмовитися від надання такої послуги людині, що знаходиться в агресивному стані", - сказав головлікар.
14.11.2017, 14:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 11:59 Олександр Вовченко |