У Черновецького планують взятися за повітря



Фото seedsandstitches.blogspot.com
Міська влада вкотре має намір запровадити програму зменшення шкідливих викидів транспорту.

Зокрема, у місті збираються обмежити рух авто в центральній частині, споруджуючи на в'їздах до міста перехоплюючі паркінги, пише муніципальна газета "Хрещатик".

Окрім цього, ефективними шляхами виходу зі складної ситуації фахівці вбачають у збільшенні кількості зелених насаджень, впорядкуванні схеми руху транспорту.

За інформацією Головного управління статистики в Києві, із загальної кількості викидів шкідливих речовин автотранспорту забруднення довкілля становить 96,9 %.

Наприклад, у 2008 році в атмосферу міста потрапило 236,8 тисяч тонн шкідливих вихлопних газів, а торік - 226,6 тисяч тонн.

За свідченням фахівців, основними токсичними інгредієнтами, якими забруднювалося повітря під час експлуатації транспортних засобів є оксид вуглецю - 76,2 %, неметанові леткі органічні сполуки - 12,7 % та сполуки азоту - 9 %.

Голова Київської організації Українського товариства охорони природи Микола Чепець каже, що у столиці є точки, де фахівці фіксують найбільшу концентрацію небезпечних речовин, насамперед від машин.

"Зокрема це Бессарабська площа, де до шкідливих вихлопних газів від двигунів повітряні потоки спрямовують небажані відходи.  Така ситуація склалася і в районі Московської та Ленінградської площ", - сказав Щепець.

За його словами вихід із ситуації полягає у збільшенні кількості зелених насаджень та у впорядкуванні системи дорожнього руху.

"Мається на увазі зменшення кількості простою автомобілів у пробках, заторах, збільшення магістралей безперервного руху. Тоді й кількість шкідливих викидів зменшиться у десятки разів", - сказав Щепець.

За словами начальника Головного управління з питань транспорту Олексія Бархатова, одним з ефективних напрямків роботи є спорудження на в'їзді до міста перехоплюючих автостоянок.

Тоді можна буде припаркувати машину на паркінгу і далі вирушити метрополітеном.

Завдяки цьому вдасться значно обмежити в'їзд автотранспорту в перевантажену центральну частину, а відтак зменшити обсяг шкідливих викидів у повітря. Щоправда, коли саме у столиці з'являться чудо-паркінги, чиновники не кажуть.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ