Такого висновку дійшла Державна екологічна інспекція в Києві, повідомляє прес-служба "Київенерго".
"Діяльність заводу "Енергія" постійно перебуває під пильним наглядом Державного управління екології та природних ресурсів в Києві, Головного управління екології та охорони природних ресурсів КМДА та Головного санітарного лікаря Києва. Упродовж 2009 року контролюючі органи провели 14 перевірок сміттєспалювального заводу, і жодна з них не зафіксувала перевищення рівня забруднення", - йдеться в повідомленні.
Цього року, за даними "Київенерго", було проведено 10 перевірок, які визначили, що "порушень в діяльності заводу чи відхилень від норм, передбачених українським законодавством, немає".
За словами директора філіалу "Завод "Енергія" Сергія Крикуна, сьогодні рівень викидів на заводі цілком відповідає українським нормам, однак, реконструкція підприємства дала б можливість дотримуватися і більш суворих європейських стандартів.
"Запланована модернізація дозволить нам впровадити нову систему хімічного очищення димовими газами, що зведе кількість викидів забруднюючих речовин в атмосферу до мінімуму. Це був би якісно новий підхід до процесу утилізації сміття в столиці", - сказав Крикун.
За його словами, після реконструкції обсяги викидів шкідливих речовин в атмосферу будуть знижені: з 693 тонн (у 2009 році) до 500 тонн. Зокрема, викиди пилу зменшаться у 5 разів, хлористих, сіркових і азотних речовин - у 3-4 рази.
Крім того, наголосив Крикун, завдяки реконструкції підприємства збільшиться відпуск теплової енергії, яка виробляється під час спалювання сміття, у кілька десятків разів.
"Ми плануємо прокласти додаткові теплотраси від заводу "Енергія". Завдяки цьому мешканці мікрорайонів Позняки та Осокорки отримуватимуть тепло та гарячу воду. Після реконструкції завод виконуватиме майже ті самі функції, що й ТЕЦ, з тією різницею, що паливом буде не газ чи вугілля, а сміття", - додав Крикун.
За офіційними даними Головного управління комунального господарства Києва, на заводі "Енергія" спалюється близько 22% сміття, що виробляє столиця.
Сміттєспалювальний завод працює з 1987 року.
Як відомо, вартість реконструкції заводу, яку планується завершити через 2 роки, становить 215 мільйонів гривень. У 2010 році буде виконано проектні роботи та розроблено документацію.
14.11.2017, 14:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 11:59 Олександр Вовченко |