Постійна адреса публікації: http://kiev.pravda.com/news/4c0dfb3e3eb5a/
Українська правда
Київ

Половина столичних "медалістів" не підтвердили свої знання

08.06.2010  11:11

50% медалістів Києва не підтвердили свої знання під час зовнішнього незалежного оцінювання минулого року.

Про це й коментарі "Дзеркалу тижня" повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук.

Так, за його словами, торік, коли результати ЗНО зараховували як результати підсумкової атестації в школі, у деяких областях 70% учнів не підтвердили своїх знань.

Лікарчук переконаний, що пов'язане з рішенням міністра освіти Дмитра Табачника враховувати цього року середній бал шкільного атестату під час вступу до вищих навчальних закладів.

"Запропонувати нашому суспільству систему, яка створювала б рівні умови при вступі, було дуже нелегко. Спроб дискредитувати ЗНО з боку частини суспільства, яка має гроші і зв'язки, чимало, і вони триватимуть", - сказав Лікарчук.

Він додав, що в історії української освіти "це вже четверта спроба враховувати середній бал шкільного атестата".

"Три попередні мали місце в СРСР, і від них відмовлялися, оскільки це призводило до зростання кількості позитивних оцінок, медалістів і зловживань", - сказав Лікарчук.

Водночас, за словами керівника проекту журналу "Вісник ТІМО" Віктора Гудзинського, після нововведення Табачника зріс продаж класних журналів в Україні. Їх купують, щоб переписати оцінки і тим самим збільшити середній бал.

«Закупівлі класних журналів збільшилися. Так, наприклад, ТОВ "Веста" - один з трьох найбільших торговців шкільним приладдям - відповіло офіційним листом: "... в березні-квітні 2010 року продаж класних журналів збільшився на 23% порівняно з аналогічним періодом минулого року", - повідомив Гудзинський.

"Відповідно до нашого дослідження, якщо до результатів ЗНО додати середній бал атестату, то з більшості предметів і напряму підготовки це дійсно дає можливість краще прогнозувати подальшу успішність у виші. З одним нюансом - якщо ніхто не намагатиметься корегувати середній бал атестату", - сказав він.

Гудзинський додав, що в останні три роки "шкільний атестат став досить об'єктивним, оскільки не було необхідності його корегувати".

"До чого приведе нинішня ситуація, ми дізнаємося лише наступного року, оскільки сподіваємося знову провести порівняльне дослідження. У нинішній ситуації все це може перетворитися виключно на відбирання грошей у батьків", - сказав керівник проекту журналу "Вісник ТІМО".



© 2008-2018, Українська правда - Київ
Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на сайт.