За словами співробітників інституту, блискавка спочатку потрапила в дах, потім через проводку "перебігла" на верхній четвертий поверх, далі на третій і зникла, пише "Газета по-київськи" .
Чергова інституту розповіла, що під час бурі у неї вибухнула розетка - полум'я сягало 2 метрів.
За словами завідувача лабораторією біофизики Антона Карася, з ладу вийшли два стаціонарних комп'ютери й один ноутбук, у декількох місцях погоріла проводка.
"Спалах був на пів-вікна, у комп'ютері змінилися кольори - у мене замість синього став чомусь червоний. Кілька телефонів на короткий час вийшли з ладу. Вибіг у коридор. Там усе в димі, запах гару. У даху тріщина завдовжки з метр,штукатурка обсипалася, як після бомбування", - сказав заступник завідувача лабораторією Сергій Верьовка.
Однак, найбільше постраждала провідний науковий співробітник Алла Білоусова - за різними версіями блискавка або потрапила в жінку, або просто сильно злякала, пролетівши в декількох сантиметрах поруч.
Після надзвичайної події 69-річна жінка була притомна і розповідала, що "отримала удар по голові", їй стало зле.
Жінку відвезли в реанімацію з діагнозом "гіпертонічний криз".
Видання наголошує, що під час зустрічі з кульовою блискавкою треба стояти спокійно, не намагатися втікати, не триматися за металеві предмети. Варто почекати, бо блискавка живе лише 10 секунд.
Згідно з довідником, кульова блискавка - куля жовтого і жовтогарячого, рідше білого або блакитного кольору, діаметром від 5 до 35 см, з температурою від 100 до 1000 градусів Цельсія, пересувається зі швидкістю 0,5-1 м/с. Часто супроводжується звуками - писком, тріском.
Одна із найбільш правдоподібних версій її виникнення - внаслідок розряду лінійної блискавки.
14.11.2017, 14:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 11:59 Олександр Вовченко |