До складу комісії увійшли провідні спеціалісти з утримання тварин у неволі та директори українських зоопарків, а результати роботи з детального вивчення ситуації у звіринцю вони повинні оприлюднити до 15 червня.
Про це заявив заступник начальника Державної заповідної служби Ігор Іваненко, повідомляє сайт Мінприроди.
Він назвав ситуацію у зоопарку безпрецедентною і заявив Мінприроди у зв'язку з цим вже звернулося до правоохоронних органів, науковців, санітарно-епідеміологічних та ветеринарних служб контролю.
За словами Іваненка, можливо, Мінприроди наполягатиме на виведенні Київського та інших зоопарків з підпорядкування міській владі та Міністерству культури та туризму.
"Зоопарк цінний як заповідна територія, на якій знаходиться унікальний дендрологічний комплекс, рідкісні та типові види для України види тварин, багато з яких занесені до Червоної Книги. Все це - сфера діяльності Мін природи", - підкреслив Іваненко.
Директор Департаменту природних екосистем та біобезпеки Микола Мовчан зазначив, що зоопарки повинні слугувати не лише місцями масового відпочинку, а й виконувати функцію відтворення тваринного та рослинного світу.
Як відомо, у зоологічному парку 30 травня загинула 26-літня бізон Вія.
За останні два місяці в Київському зоопарку загинули слон Бой і верблюдиця Мая, крім того, за даними прес-служби звіринцю, були спроби отруїти яків.
Крім того, в останні дні зими у звіринці помер амурський тигр на прізвисько Іван, а в грудні минулого року - уссурійський білогрудий ведмідь на прізвисько Ося.
У кінці березня у зоопарку під час переведення тварин із зимового стійла помер самець зебри Гранта.
Також загинули броненосець, 13 великих водоплавних птахів, у невідомому напрямку зник важкохворий кінь Пржевальського, а також перебувають у важкому стані багато інших тварин.
14.11.2017, 14:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 11:59 Олександр Вовченко |