У термін з 2 по 23 червня абітурієнти складуть іспити з української мови і літератури, з чотирьох іноземних мов, біології, географії, математики, історії України, хімії та фізики, повідомляє прес-служба КМДА.
За словами заступника голови КМДА Віталія Журавського, у Києві для проходження тестування зареєструвалось понад 28 тисяч бажаючих, кожен з яких самостійно визначився з переліком предметів для тестування.
За інформацією Головного управління освіти і науки КМДА, у цьому році українська мова і література стали найпопулярнішими дисциплінами. Складати іспит з них виявило бажання 28 тисяч 254 осіб.
Наступна за популярністю дисципліна - історія України (22 тисячі 220 осіб). Іспит з математики складуть 15тисяч 286 київських абітурієнтів. 12 тисяч 536 осіб побажало продемонструвати свої знання з англійської мови, 9 тисяч 513 - в географії, 6 тисяч 519 - в біології, 3тисячі 706 - в фізиці, 1 тисяча 253 - в хімії.
Найменш популярними виявилися німецька, французька та іспанська мови. Іспити з них будуть складати 376, 168, 59 осіб, відповідно.
"У нас уже все готове для проведення ЗНО. Як і попереднього року основна частина пунктів тестування розміщена у київських школах. Із 103 пунктів тестування лише 17 буде розміщено на базі вищих навчальних закладів", - сказав Журавський.
Він наголосив, що за даними Міністерства освіти і науки в умовах прийому до вищих навчальних закладів у 2010 відбулися деякі зміни. Наприклад, абітурієнтам в цьому році надано право подавати до вузів сертифікат Українського центру оцінювання якості освіти, виданий у 2008, 2009 або у 2010 році.
Хоча абітурієнт не позбавляється права проходити ЗНО щорічно.
Також зараз чітко регламентовано кількість вищих навчальних закладів і напрямів підготовки, куди абітурієнт має право подавати документи.
Цього року вступник може подати заяву не більш ніж до 5 вищих навчальних закладів та не більш ніж на 3 спеціальності.
Окрім того, вищому навчальному закладу надано право допускати до участі у конкурсі абітурієнтів із сертифікатом, кількість балів якого з непрофільних предметів нижче 124, за умови, якщо кількість балів з профільних предметів становить більше 170 балів з кожного предмета.
Журавський звернув увагу на те, що особам, які не атестовані з української мови та літератури, цього року надано право складати вступний екзамен з тієї мови, оцінки з якої виставлені в атестаті.