У мерії цю інформацію не підтверджують, але і не спростовують, але Мінрегіонбуд вже нібито підбирає кандидатуру на місце керівника столичних Головархітектури і містобудівної ради, пише "Деловая столица" .
"Міністерство разом з Національним союзом архітекторів уже веде роботу з добору претендентів на посаду головного архітектора Києва. За законодавством це призначення відбувається тільки на підставі результатів конкурсу, що буде проведений найближчим часом", - сказав заступник міністра регіонального розвитку і будівництва Ігор Соколов.
За інформацією видання, формальний привід для проведення конкурсу існує досить давно: посада не зайнята вже більш року, а обов'язки начальника Головного управління містобудування виконує Сергій Броневицький, який не має архітектурної освіти, але вочевидь, влаштовує мера Леоніда Черновецкого.
За словами віце-президента київської організації Нацсоюзу архітекторів Георгія Духовичного, архітектурно-будівельна галузь Києва знаходиться в глибокій кризі, оскільки архітектори і будівельники сидять без роботи "не через економічну кризу, а тому що команда Черновецкого цілком зруйнувала систему погоджень і утверджень будівельних проектів".
"Усі керівні посади в Головархітектурі зайняті людьми, досить далекими від профільної сфери діяльності, а 70% членів містобудівної ради - це не архітектори, а представники різних бізнес-структур. Сотні проектів чекають розгляду, але їх цілком ігнорують", - сказав Духовичний.
На його думку, такий стан речей зумовлений величезними сумами неофіційних платежів за проходження проектами будівництва містобудівної ради і затвердження в Головархітектурі.
На даний момент столична організація НСНУ, яка переконана, що головний архітектор Києва не повинен бути підконтрольний КМДА, погодила участь у конкурсі п'яти кандидатів.
За інформацією "ДС", претендентами на посаду головного архітектора столиці є віце-президент НСАУ Сергій Целовальник, віце-президент київської організації НСАУ Олена Олійник, заступник міністра регіонального розвитку і будівництва В'ячеслав Негода, колишній головний архітектор Київської області Іван Шпилевський і автор забудови території біля терміналу "Південний" київського ж/д вокзалу Сергій Юнаков.
Однак у середовищі столичних архітекторів існує думка, що умови конкурсу будуть прописані під кандидата, якого визначать заздалегідь, у результаті політичних переговорів між керівництвом столичної мерії і Кабміном.
Тоді найбільші шанси будуть у Целовальника, відзначає видання.
"Майбутній керівник Головархітектури повинен мати професійну освіту, досвід роботи не менше п'яти років, бути вихідцем із середовища столичних архітекторів, користуватися повагою й авторитетом колег", - переконаний Соколов.
Однак, основним конкурентом на Целовальника може стати Сергій Броневицький, оскільки згідно з законом про столицю, у Києві конкурс на заміщення даної посади оголошує не міністерство, а КМДА.
А в законі про архітектурну діяльність сказано, що претенденти на дану посаду, "як правило", повинні мати вищу архітектурну освіту і стаж роботи зі спеціальності не менше п'яти років. Тож таке формулювання дозволить мерським чиновникам зберегти на цій посаді свою людину - Броневицького.
Хоча, за словами Духовичного, можливий і тертій варіант, бо навіть якщо в конкурсі переможе Целовальник, він не зможе перемінити весь склад Головархітектури, що приведе до постійних конфліктів і взаємних обвинувачень.
Щоб уникнути такої ситуації, посади головного архітектора столиці і начальника Головархітектури цілком можливо розділити.