Про це він сказав в інтерв'ю муніципальній газеті "Хрещатик".
"Можна створити максимальну кількість, хай маленьких, але скверів. Дивіться, мешканці можуть звертатися до Служби "15-51". Мовляв, біля будинку є захаращений куток 10х10, зробіть нам сквер. Ми б опрацьовували ці запити, виносили перелік адрес на сесію Київради для надання цим ділянкам статусу скверу", - сказав Добруцький.
Потім, за його словами, райони чи "Київзеленбуд" провели б там роботи з облагородження нових зелених зон.
Добруцький також наголосив, що за минулий рік до Сall-центру надійшло майже 12 тисяч звернень від людей на відновлення прибудинкових територій зеленими насадженнями.
"Сьогодні ми навіть створили програму, за якої кожен охочий зміг би звернутися і замовити дерево біля будинку. Саджанці передають із розсадника на ЖЕКи. Таким чином цієї весни приблизно 15 тисяч лип, кленів та ялин з'являться на прибудинкових територіях Києва", - сказав чиновник.
Крім того, за його словами, столиця працює над втіленням проекту "Парк садів світу" та збереженням символу столиці - каштану.
"Ідею реалізовують. Наразі три посольства вже погодили проект. З іншими поки що тривають перемовини. Перший пілотний проект - сквер імені Гейдара Алієва, це біля посольства Азербайджану. Він пройшов містобудівну раду і в Києві, і в Баку. І найближчими днями розпочнуться роботи з реконструкції", - сказав в.о. заступника голови КМДА.
Добруцький нагадав, що столичні каштани страждають від мінуючої молі, тому зараз на деревах на Хрещатику випробовують спеціальні ін'єкції.
"Для збереження та повного оздоровлення каштанів потрібно проводити ін'єкції спеціальними реагентами у стовбур. Уже зараз на Хрещатику випробовують американський та польський препарати. Через місяць ми побачимо, наскільки вони ефективні. У разі позитивних результатів ми й надалі лікуватимемо каштани у Києві", - сказав чиновник.
14.11.2017, 14:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 11:59 Олександр Вовченко |