Черновецькому заборонили самовільно здавати комунальне майно



Фото Фокуса
Столична прокуратура заборонила Київській міській адміністрації здавати в оренду комунальне майно міста без відповідного рішення Київради.

Зокрема, прокуратура опротестувала рішення Київради від 29 жовтня 2009 у частині про делегування повноважень КМДА надавати дозволи підприємствам, установам та організаціям на укладання тимчасових договорів оренди та на продовження таких договорів.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби відомства.

Крім того, прокуратура опротестувала розпорядження КМДА від 19 лютого 2010, яким відповідно до зазначеного рішення затверджено тимчасовий порядок надання таких дозволів.

Як  з'ясувалося у ході перевірки, прийняте рішення Київради та відповідно розпорядження КМДА суперечать вимогам низки законів.

Так, згідно із змінами до закону про оренду державного та комунального майна, які набрали чинності з січня 2010 року, термін договору оренди не може бути меншим, ніж п'ять років, якщо орендар не пропонує менший термін. А в рішенні Київради термін договору оренди визначений у строк до шести місяців.

Крім  того, передача в оренду державного та комунального майна відповідно до закону про держбюджет здійснюється виключно на конкурсних засадах. Однак прийнятим рішенням Київради надано право КМДА надавати дозволи на укладення договорів оренди без проведення конкурсних процедур.

Також, вказаним розпорядженням КМДА передбачено створення комісії з вирішення питань щодо надання дозволів на укладання договорів оренди комунальної власності. Однак, згідно з законом, рішення щодо створення виконавчих органів має прийматись виключно Київрадою.

У прокуратурі нагадують, що протест прокурора зупиняє дію вказаного рішення та підлягає обов'язковому розгляду у встановлений законом десятиденний строк.  

Водночас, за інформацією народного депутата Кирила Куликова, незважаючи на протест прокуратури, Київрада "неправомірно" передала приміщення, яке "законно орендувала" міська профспілка медиків, у користування державним та комунальним організаціям.

Куликов наголосив, що з проханням допомогти у вирішенні цієї ситуації до нього звернулися самі медики, тому він як народний депутат з відповідним запитом звернувся Генпрокуратури.

Профспілка постійно звертала увагу киян на катастрофічну ситуацію у медичній галузі, сказав парламентарій, якого цитує його прес-служба.

"Саме завдяки оприлюдненню профспілкою інформації про доведення медицини Іреною Кільчицькою до африканських стандартів, я розцінюю цю ситуацію не інакше, як пряму розправу над медиками", - підсумував депутат. 

"Українська правда. Київ"

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ