Так, на 30 газорозподільних пункти столиці були встановлені сонячні батареї, які стали ще одним кроком у реалізації комплексної програми газової безпеки Києва, повідомляє прес-служба "Київгазу".
За словами голови правління товариства Сергія Слепканя, мета проекту - забезпечення постійного контролю тиску газу, який надходить до будинків киян.
"Для реалізації цієї задачі на підприємстві було запроваджено телеметрію - систему нового покоління бездротової передачі даних. Датчики щосекунди зчитують і передають інформацію в диспетчерський відділ про якість газу, тиск, стан фільтрів і загазованість приміщень газорозподільних пунктів", - сказав Слепкань.
Він додав, що це обладнання скорочує ризик аварійних ситуацій та забезпечує постійний нагляд за газотранспортною системою міста.
Голова правління "Київгазу" наголосив, що за останні роки новим обладнанням було оснащено 108 з наявних 198 газорозподільних пунктів столиці, проте, точність вимірювання телеметричними приладами може бути забезпечена лише за умови безперебійного електропостачання.
"Зважаючи на проблему стабільності в подачі струму компанією "Київенерго", керівництво "Київгазу" прийняло рішення самостійно виробляти електричну енергію. Фахівці компанії, вивчивши світовий досвід та новітні розробки провідних українських науково-дослідних інститутів, вирішили звернутися до альтернативних джерел енергії", - сказав Слепкань.
Він наголосив, що головні переваги сонячних батарей на наших об'єктах - абсолютна автономність від енергопостачальних компаній, екологічність та безпека.
"Згодом ця система буде встановлена на всіх ГРП столиці. Загалом, до кінця 2010 року сонячною енергією живитимуться 70 газорозподільних пункти. Система сонячних батарей не залежна від перепадів напруги, енергія є постійно, а це означає, що телеметричне обладнання працює стабільно, а від цього залежить безпека киян", - зауважив Слепкань.