Постійна адреса публікації: http://kiev.pravda.com/news/4bacaf77ba482/
Українська правда
Київ

Головний педіатр Києва: дитяча медицина без грошей і кадрів

26.03.2010  13:58

Педіатрія столиці має низку проблем - відсутність необхідної кількості кадрів, потреба у будівництві дитячої міської інфекційної лікарні та приведення до ладу шкільної медицини.  

Про це на засіданні Київради у четвер заявив головний педіатр Києва Віталій Майданний.

За його словами, на сьогодні найбільшою проблемою є те, що жодним бюджетом не передбачені кошти на надання медичної допомоги дітям, які народилися з екстремально низькою масою тіла.


"Ці діти потребують великої уваги і витрат. Щодня на таку дитину порібно1,5 -2 тисячі гривень, а в загальному обходження такої дитини коштує 200 тисяч гривень на півроку, для того, щоб вона зрівнялася по показниках зі здоровими дітьми", - сказав Майданний.

Друга проблема, за його словами, - це будівництво дитячої міської інфекційної лікарні.

"Ще одна проблема, яка виникла через те, що "Охматдит" був переданий свого часу у державне підпорядкування - у нас відсутній медико-генетичний центр, фактично у половини дітей, які помирають на першому році життя, - причиною є вроджені вади розвитку", - сказав головний педіатр столиці.

Він наголосив, що однією з головних сьогодні стоїть кадрова проблема.

"На сьогоднішній день у Києві не вистачає 3тисячі лікарів. Крім того, 30% працюючих - це особи які мають 70 років і вище. Нам потрібно щороку, щоб місто замовляло лікарів. Треба  створити спеціальний факультет для підготовки лікарів для Києва", - сказав Майданний.

Поганою є і укомплектованість кадрів у шкільних медпунктах.

"Ще одна проблема - шкільна медицина. Укомплектованість кадрів там є найнижчою - менше 60%. 10% шкіл взагалі не мають шкільних лікарів", - сказав Майданний, додавши, що саме тому погіршується здоров'я школярів.

На думку головного педіатра столиці це питання можна вирішити, пере підпорядкувавши шкільні лікарняні кабінети Головному управлінню охорони здоров'я, а не управлінню освіти.

Водночас, за його словами, позитивними моментами у дитячій медицині є те, що за минулий рік киян стало на 32,5 тисячі більше.

"Ми вже 2 рік постіль маємо позитивний природний приріст населення. Це не вирішує демографічної проблеми в цілому, але вже є позитивна тенденція. Малюкова смертність у Києві є найнижчою в державі: якщо в Україні - це 9,2 проміле, то по Києву ми маємо серед киян без іногородніх - 5,6 проміле", - сказав Майданний.

Він додав, що найбільше малюкова смертність у Голосіївському і Деснянському районах, а найменша - у Печерському і Святошинському.

Водночас заступник голови КМДА з питань медицини Алла Шлапак додала, що для того, щоб забезпечити Київ молодими кадрами, потрібен 1 мільйон гривень.

"Що стосується кадрів - проведені вже робочі наради з  ректоратом, ректор Нацмедуніверситету імені Богомольця готовий до відкриття такого факультету. Треба 1 мільйон гривень для того, щоб кияни мали змогу навчатися, а ми через 10 років не залишились без педіатрів", - сказала вона.

Шлапак наголосила, що "сьогодні на загальний факультет медичного є недобір - туди не просто кияни не хочуть іти, туди взагалі мало хто йде".

"Я прошу всі фракції запам'ятати цю суму (1 мільйон) і зробити все, щоб ми ці кошти в міському бюджеті передбачили. Юридична процедура у Головному управлінні охорони здоров'я відпрацьована у тому плані, щоб підписати такі контракти з цими дітьми-студентами, щоб вони відпрацювали потім на місто, а не так , щоб ми завершили їхнє навчання, витратили кошти на їхню освіту і потім вони пішли працювати у приватну клініку", - сказала Шлапак.

Вона наголосила, що це питання можна вирішити і зробити так, щоб з 1 вересня навчання педіатрів стало реальністю.

"Треба також здійснити якість кроки (мова йде не про виділення коштів) назустріч тому, щоб міська дитяча клінічна лікарня стала реальністю і міський перинатальний центр", - сказала Шлапак.

Депутати Київради взяли інформацію до відома і підтримали голосуванням необхідність поставити визначені питання на контроль під час формування міського бюджету.

Крім того, секретар Київради Олесь Довгий дав протокольне доручення по основних питаннях внести пропозиції до проекту бюджету Києва на 2010 рік.

"Українська правда. Київ"

© 2008-2018, Українська правда - Київ
Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на сайт.