Документ передбачає збереження існуючих меж Києва за рахунок виносу за межі міста низки промислових підприємств, що, на думку представників фракції БЮТ у Київраді, може спровокувати дефіцит робочих місць у столиці, пише Комерсант.
За словами виконуючого обов'язки начальника головного управління містобудування, архітектури і дизайну міського середовища КМДА Сергія Броневицького, промислові підприємства передбачається перемістити за межі столиці, щоб звільнити територію для житлового будівництва.
У першу чергу це торкнеться підприємств, що не модернізують виробництво і забруднюють навколишнє середовище.
Броневицький наголосив, що у новій концепції обрахована максимальна ємність Києва для будівництва житла - близько 45 мільйонів кв. м, з яких 20 мільйонів кв. м можна звести на територіях, що пустують, 7-8 мільйонів кв. м - за рахунок переносу в Київську область промислових об'єктів і 17-18 мільйонів кв. м - за рахунок відновлення кварталів п'ятиповерхової забудови.
"Документ відповідає реальним показникам розвитку міста і враховує, що чисельність населення складає 3,4 мільйона жителів, а в місті зареєстровано близько 1 мільйона автомобілів", - сказав Броневицький.
Однак видання наголошує, що за офіційними даними Держкомстату і ДАІ, зараз у Києві проживає близько 2,7 мільйона жителів, а мільйонний автомобіль був зареєстрований ще в серпні 2008 року.
Як відомо, рішення про розробку нового генплану було прийнято на сесії Київради 18 вересня 2008 року. У листопаді 2009 року архітектори з Німеччини, Великобританії й України рекомендували ліквідувати дисбаланс між правобережною і лівобережною частинами столиці, розмістивши на лівому березі більше офісних будинків і культурних установ.
Ці зауваження були включені в остаточний варіант концепції. Центральна частина Києва буде розділена на зони, і в кожнім її кварталі будуть діяти чіткі умови й обмеження забудови за поверховістю, обсягами, щільністю і функціональному призначенню будинків.
У плані будуть враховані й обмеження по в'їзду транспорту в центр міста. Пропонується побудувати "перехоплюючі" стоянки на під'їздах до центра і пересадочні вузли, що дозволяють пересісти з особистого транспорту на громадський.
Парковка в центрі буде дозволена, але вартість місця в кілька разів перевищить його вартість на "перехоплюючих" стоянках.
Також розглядається можливість будівництва транспортних тунелів, зокрема, від площі Перемоги до станції метро "Лівобережна".
14.11.2017, 14:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 11:59 Олександр Вовченко |