Кияни стали менше хворіти на туберкульоз?


У 2009 році у Києві зареєстровано різке зниження показника захворюваності на туберкульоз - до 36,9 на 100 тисяч населення, порівняно з 46,6 у 2008 році. У 2,5 рази знизилась дитяча захворюваність.

Про це заявив головний лікар Київського міського центру здоров'я Отто Стойка, повідомляє прес-служба КМДА.

Водночас, за його словами, ці зміни відбуваються на фоні значного зниження профілактичних оглядів населення, як дорослого, так і дитячого.

"Профогляди дітей за допомогою Реакції Манту знизилися в три рази і це при тому, що туберкулінодіагностика залишається основним методом виявлення початкових проявів туберкульозної інфекції у дітей, дає можливість провести профілактичне лікування з метою запобігання розвитку хвороби", - повідомив Стойка.

За його словами, специфічною профілактикою за допомогою вакцини БЦЖ в Києві у 2009 році було охоплено 70,2% новонароджених, це значно більше, ніж у 2008 році (59,8%).

"Батьки мають усвідомлювати свою відповідальність за здоров'я та життя малюків - вакцинація в такому віці захищає дитину від генералізованої форми хвороби, туберкульозного менінгіту. Суттєво знизилась минулого року ревакцинація дітей 7 та 14 років. Діти, внаслідок своїх анатомо-фізіологічних особливостей, є найбільш уразливими контингентами до туберкульозної інфекції", - головний лікар центру здоров'я.

Він наголосив, що щорічно в світі майже 100 мільйонів дітей отримують щеплення проти туберкульозу.

Певні позитивні зрушення в боротьбі з туберкульозом в Україні, за словами Стойка,  обумовлені впровадженням світових стандартів профілактики, діагностики та лікування, в тому числі хіміорезистентного туберкульозу.

"На сьогодні обстеження на туберкульоз шляхом мікроскопії мазка мокротиння проводять в кожній районній поліклініці. Занепокоєння лікарів викликає факт збільшення питомої ваги хворих з поєднаною туберкульозною та ВІЛ-інфекцією, тому в протитуберкульозних закладах впроваджується замісна терапія для хворих, що є споживачами ін'єкційних наркотиків", - сказав Стойка.

Він нагадав ключові моменти, які необхідно знати всім людям.

Зокрема, те, що клінічними симптомами, які вказують на туберкульоз, є кашель більше 2 тижнів, підвищена температура тіла більше 7 днів, задишка, біль в грудній клітині, поганий апетит, постійна слабкість, безпричинне зниження ваги, підвищена пітливість, особливо вночі, кровохаркання.

При таких симптомах потрібно звертатись до лікарів загальної поліклінічної мережі, які можуть своєчасно діагностувати хворобу.

"Лабораторії поліклінік нашого міста оснащені всім необхідним для діагностики хвороби "за зверненням", тобто кожна людина може безкоштовно зробити аналіз харкотиння на мікобактерію туберкульозу і, при необхідності, отримати безкоштовну медичну допомогу. При ранньому виявленні захворювання і правильному лікуванні туберкульоз виліковний", - наголосив стойка.

Він нагадав також, що 24 березня - це Всесвітній день боротьби з туберкульозом.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ