Навести лад у галузі покликане розпорядження "Про створення єдиного реєстру інформаційно-диспетчерських служб таксі Києва і таксомоторних перевізників", пише "Деловая столица".
Проект розпорядження КМДА припускає створення постійно діючої робочої групи з представників Головного управління транспорту, Держкомпідприємництва, ДАІ, Державної автомобільної транспортної інспекції і громадських організацій таксистів. Вона повинна буде зайнятися формуванням реєстру інформаційно-диспетчерських служб таксі Києва.
За словами, голови столичного відділення Держкомпідприємництва Віталія Апостолова, ця робоча група буде проводити планомірну роботу, спрямовану на утворення перешкод для перевізників-нелегалів і забезпечення преференцій легальним службам таксі.
Мовляв, до реєстру включать лише служби, які мають власний офіс, цифрові лінії зв'язку і співпрацюють тільки з водіями, що мають ліцензії або ліцензійні картки на свою машину.
У салоні автомобілів повинна бути закріплена інформаційна картка з телефонами служби і прізвищем та ім'ям водія, а на даху - ліхтар з телефоном або найменуванням служби.
Крім того, за словами Апостолова, замовником послуг з перевезення пасажирів у таксі і головним контролером цієї сфери виступить відділ, який утворять при Головному управлінні транспорту КМДА, або комунальна служба перевезень муніципалітету.
Причиною розробки цього документа є неконтрольований ріст кількості нелегальних таксистів, які створюють конкуренцію службам, що давно працюють на цьому ринку, відзначає видання.
За словами голови Асоціації інформаційних диспетчерів і водіїв служб таксі Олександр Головченка, проект розпорядження КМДА в запропонованому варіанті цілком влаштовує легальні служби таксі.
Як відомо, на початку літа минулого року мерія вже намагалася взяти під контроль сферу таксомоторних перевезень міста, розробивши Правила надання послуг з перевезення пасажирів і їхнього багажу в таксі в Києві.
Тоді представникам галузі вдалося заблокувати цей документ - таксистів не влаштовувало намір КМДА створити комунальне підприємство, роботу якого довелося б оплачувати учасникам ринку.
У грудні минулого року чотири громадські організації столичних візників, що об'єднували близько 65 служб таксі, почали спробу саморегулювання і підписали меморандум, згідно з яким зобов'язали себе дотримуватися суворих стандартів поводження на ринку.
Однак, незабаром деякі пункти цього документа оскаржив Антимонопольний комітет.
14.11.2017, 14:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 11:59 Олександр Вовченко |