Більше ста бюветів у місті вже закрито санепідемслужбами, пише ВВС.
І це не зважаючи на те, що за даними Ради нацбезпеки та оборони, близько 70% підземних вод України мають таку кількість хімічних речовин, що перевищують допустиму норму.
"У нас не відбувається очищення вод, які збираються з усієї території Києва. А ця вода має усю специфіку забруднення міста, тобто від транспорту, від промисловості у межах міста", - каже представниця Всеукраїнської екологічної організації "Мама-86" Ганна Цвєткова.
"Дійсно у Києві без попереджень щодо танення снігу, по нашим даним, більше ста бюветів уже закриті санслужбами через вміст у воді різних речовин, які не повинні бути, і ця вода не відповідає діючому стандарту", - розповідає президент асоціації "Питна вода України" Григорій Семчук.
Екологи бачать єдиний вихід із ситуації - сніг необхідно плавити за допомогою спеціальних машин.
У міської влади на це коштів немає, тому, за словами представників громадських організацій, проблема забрудненої води на початку весни стала традиційною.
Згодом забруднена вода також потрапляє до Дніпра, тож її питимуть й інші міста, передусім Черкаси та Канів, наголошують екологи.
Згідно з картою екологічної ситуації та стану питної води України, проблема забруднення підземних та поверхневих вод є дуже гострою, особливо у південних та східних областях.
14.11.2017, 14:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 11:59 Олександр Вовченко |