Пошесть розпочалася із Теремків, де лише за суботу загинуло 5 породистих псів - кокер-спанієль, два далматинці, ротвейлер та лабрадор. Усі вони перед цим гуляли у місцевій лісосмузі, пише "Комсомольська правда".
У понеділок про схожі випадки отруєнь почали повідомляти мешканці Троєщини, Оболоні, Софіївської Борщагівки та Лук'янівки.
Скільки бездомних тварин також загинуло від отрути, невідомо.
"Ніч з суботи на неділю я запам'ятаю надовго. Таких страждань ні в чому не винних тварин я давно не бачила", - розповіла виданню ветеринар клініки, де безуспішно намагалися врятувати чотирилапих, Марина Нємцова.
За її словами, симптоми в постраждалих тварин були однакові - сильні судоми та внутрішня кровотеча. Тож Нємцова припускає, що причиною могла стати розкидана щуряча отрута.
Власникам померлих тварин вдалося зібрати у лісосмузі залишки корму для собак із різким запахом, вони мають намір віддати їх на експертизу аби довідатись, що ж вбило їхніх улюбленців.
У згаданій лісосмузі на Теремках гуляють не лише собаки. Поряд розташовані дві школи, також приходять подихати свіжим повітрям молоді мами із дітлахами. Тож існує реальна небезпека того, що наступною жертвою невідомих отруювачів може стати не тварина.
У "Центрі ідентифікації тварин" про те, що сталося, чули, але запевняють, що ніяк не причетні до отруєнь.
"Наша організація займається відловом безпритульних тварин, аби стерилізувати або каструвати, а потім - відпустити. Але до такого негуманного способу "врегулювання" кількості бродячих собак, як отруєння, наші співробітники не вдаються", - запевнила директор КП "Центр ідентифікації тварин" Ольга Дроздова.
Вона наголосила, що безпритульних тварин у Києві останнім часом значно побільшало. Проблема полягає у відсутності коштів та спецмашин для відлову.
Як відомо, подібні випадки масового отруєння собак були зафіксовані і влітку 2009 року.
Тоді громадські організації у негуманному ставленні до тварин звинувачували столичну владу, однак, перший заступник голови КМДА Ірена Кільчицька заявила, що влада вирішує проблему бездомних псів лише шляхом стерилізації.
За словами Дроздової, що за один місяць притулок може здійснити 100-120 операцій зі стерилізації, тож із такими темпами впоратися із усіма безпритульними собаками Києва вдасться лише за 30 років.
Сама процедура стерилізації тварин також коштує 300-400 гривень на одну особину, тому у 2010 році КМДА пообіцяла виділити 15 мільйонів гривень на виконання Програми гуманного регулювання чисельності бездомних тварин у місті.
Що ж стосується домашніх улюбленців, то київська влада вже кілька разів давала обіцянки облаштувати вдосталь місць для їхнього вигулу.
14.11.2017, 14:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 11:59 Олександр Вовченко |