Виходячи з результатів аудиту "Київеспертизи", Головне управління економіки й інвестицій КМДА отримує право як мінімум на 30 днів припиняти бюджетне фінансування будівництва об'єктів, пише "Деловая столица".
В опозиції переконані, що таким чином, чиновники одержали інструмент тиску на всі компанії, що працюють за бюджетні гроші. Мовляв, їх просто змушуватимуть замовляти платні аудити.
Як відомо, прагнення знайти нове джерело коштів з'явилося у міських чиновників після того, як влітку 2008 року Мінрегіонбуд забрав у "Київекспертизи" функцію перевірки проектної документації і видачі дозволів на реалізацію подальшої стадії проектування.
Тоді начальник Головного управління економіки й інвестицій Марина Лукашина разом з начальником управління внутрішнього фінансового контролю й аудиту Геннадієм Плісом запропонували створити на базі "Київекспертизи" нове КП "Київконтроль".
Новостворене КП повинне було спостерігати за використанням бюджетних коштів столиці при будівництві об'єктів за замовленням мерії. Таким чином підприємство отримувало можливість робити платні послуги своїм підопічним, а це у свою чергу викликало певні побоювання в опозиції.
Тоді проект створення ще однієї контролюючої структури так і залишився на папері, але, як з'ясувалося, міські чиновники зовсім не відмовилися від плідної ідеї, відзначає видання.
Адже замість ліквідації одного і створення іншого комунального підприємства вони на початку 2009 року просто реорганізували КП "Київекспертиза", внісши в його статут ті ж повноваження, які планували надати "Київконтролю.
За словами начальника КП "Київекспертиза" Михайла Хорошевського, зараз комунальне підприємство знаходиться на повній самооплатності, не витрачаючи ні копійки бюджетних коштів.
Джерелом доходів КП є консалтингові послуги і платні перевірки витрати бюджетних коштів підрядчиками.
Джерело в мерії пояснило виданню, будь-яке підприємство, яке працює за кошти міського бюджету, може замовити в них аудит на платній основі і таким чином уникнути планової перевірки.
Але оскільки частина підрядчиків відмовлялися замовляти платні перевірки і покарати їх за це було практично неможливо, то Черновецький підписав розпорядження "Про заходи, спрямовані на здійснення фінансово-бюджетного контролю", яким дозволено карати підрядчиків припиненням фінансування.