Особливу увагу мер просив звернути на люки поблизу шкіл, дитячих садків, житлових будинків.
Про це він заявив під час екстреної наради з проблем утримання люків у четвер, повідомляє прес-служба КМДА.
"Вимагаю від кожного надати директорові CALL-центру точні дані по кількості і розташуванню каналізаційних люків, що знаходяться у вас на балансі для організації роботи спеціальної бригади. За точність і повноту інформації несуть відповідальність особисто перші керівники", - наголосив Черновецький.
Він додав, що керівники по кожному люкові обов'язково повинні зазначити організацію, яка його обслуговує.
Крім того, за словами Черновецького, у найближчі дні мерія розгляне пропозиції управлінь щодо можливої заміни металевих каналізаційних люків на люки з композитних або полімерних матеріалів, використання яких поширене у всьому світі.
Також міський голова доручив начальнику Головного управління МВС у Києві Віталію Яремі посилити роботу з притягнення до відповідальності викрадачів люків, а також працівників пунктів прийому металобрухту.
"Ніколи не буде порядку в місті, якщо ним управляють 10 безвідповідальних районних керівників, які не підкоряються ані міському голові, ані Київраді, а в окремих випадках - керуються принципом: чим гірше, тим краще. У нас єдина територіальна громада в місті - це кияни. І наш обов'язок - і правовий, і божий - це зробити все, щоб киянам жилося в столиці комфортно", - сказав мер.
Він наголосив, що правовий нігілізм районних голів не дає можливості ефективно керувати міським господарством, тому він буде виходити з ініціативою внести зміни до закону про столицю, якими передбачити виключне право київського голови робити подання на призначення і звільнення голів районних адміністрацій.
29 січня у Дніпровському районі столиці дворічний хлопчик упав у відкритий каналізаційний люкпід час прогулянки.
"Українська правда. Київ"