Японці профінансують будівництво метро на Троєщину
17.02.2010 19:09
Столична влада веде переговори з Європейським банком реконструкції і розвитку та японською строною про залучення кредиту під гарантії уряду у сумі 2 мільярди доларів на будівництво метро на Троєщину.
Про це на прес-конференції у середу заявив заступник голови КМДА Валерій Міронов.
"Ми ведемо переговори із ЄБРР і з японською стороною і якщо будуть також виділені кошти з держбюджету, то ми плануємо збудувати метро у 2010-2016 роках", - сказав Міронов.
Він наголосив, що кредит планують залучити на 40 років.
"Кредит на 40 років. Перші 10 років – пільговий період, коли не виплачуються відсотки і основне тіло кредиту. Обговорювалося також питання про те, що це буде безвідсотковий або одновідсотковий кредит", - сказав заступник голви КМДА.
За його слвоами, у столиці планують збудувати Подільсько-Вигурівську та лівобережну лінії метро. Перша починатиметься від станції Глибочицької до станції Райдужної, друга пройде по Троєщині від станції Милославської з депо до станції Проспект Ватутіна.
"Протяжніть цих двох гілок приблизно 17 кілометрів, 12 станіцй. Для цього місту потрібно 10 мільярдів гривень за цінами 2007 року. Сьогодні ми повинні перераховувати, і це буде більше коштів. Вартість електродепо становитиме 2,5 мільярди гривень. Пасажиропотік приблизно 40 тисяч пасажирів на годину. На лінії передбачається 250 вагонів, відповідно буде створено приблизно 2,5 тисячі робочих місць", - сказав Міронов.
Він наголосив, що мостовий перехід через Дніпро буде двоповерховим: нижній поверх – це метрополітен, а верхній – це 6-смугова автомобільна дорога.
"Це буде метро мілкого залягання на лівій стороні. Вагони, які планується використовувати на обох гілка, - абсолютно нові ввагони, з новими технічними характеристиками, з додатковою вентиляцією, кондиціонуванням, покриттям підлоги, яке не потребує постійного ремонту, вандалостійкими сидіннями. Передбачені асинхронні двигуни, які значно дешевші, економічніші і більш продуктивні", - сказв Міронов.
Він додав, що влада вже закуповує і планує закупвувати вагони як російського виробництва, так і українські вагони Крюківського вагонобудівельного заводу, однак, якщо благополучно завершаиться переговори з японцями, то на нових лініях будуть вагони японського виробництва.
"Якщо ми говоримо про співробітництво з японською стороною, то одною з їніх вимог є постачання японського обладнання і вагонів японського виробництва. Електродепо також буде повністю проектуватися японською стороною під японську техніку", - сказав заступник голви КМДА.
За словами Міронова, на даний момент проект практчно зроблений, а технічна частина ще буде допрацьовуватися, також практично владнані проблеми із землею.
"Фактично усі питання землевідведення вирішені. Єдина проблема – Русанівські сади. Із 159 дідлянок, які нам треба звільнити для проходження цієї лінії, у нас практино з усіми підписані договори по компенсації, виділенню іншої земельної дільянки або квартири, але є певна кількість землекоритсувачів, які не підписали договори", - сказав Міронов.
Водночас він висловив упевненість, що до початку будівництва, усі ці питання будуть вирішені.
"У 2010 році завершимо повністю проектування і реальне виділення коштів можливе у 2011 році, тоді ж почнеться будівництво", - підсумував Міронов.
"Українська правда. Київ"