МНС радить киянам пересидіти морози вдома та бути обережними з камінами


У зв'язку з різким похолоданням та прогнозами синоптиків щодо складних погодних умов на найближчі дні, МНС звертається до громадян із закликом ужити всіх необхідних заходів, аби уберегти себе і своїх близьких від переохолодження та обмороження.

Рятувальники МНС рекомендують скоротити перебування на морозі і без необхідності не виходити на вулицю, йдеться в повідомленні прес-служби МНС .

Також, радять ретельно підбирати одяг: не вдягати тісний одяг та взуття, бо це сприяє зменшенню кровообігу й швидкому замерзанню та не переносити в руках важких предметів - сумок, кошиків тощо - це  сприяє здавленню судин рук і сприяє їх швидкому замерзанню. У МНС наголошують, що попри розповсюджену у народі думку, вживання алкоголю сприяє розширенню судин та призводить до втрати тепла, що, своєю чергою, викликає швидке замерзання. Сприятимуть обмороженню кінцівок й обличчя косметичні зволожуючі креми.

При виявленні ознак обмороження необхідно вжити наступних заходів. При обмороженні першого ступеню, для якого характерно почервоніння кінцівок, необхідно помістити людину в тепле приміщення. Можна проводити масаж кінцівок. Але не слід зігрівати кінцівки за допомогою високої температури (на батареї опалення, гарячою чи теплою водою тощо) - перепади температури погіршують стан та наслідки при обмороженні.

При обмороженні другого-четвертого ступеню (блідість, втрата чутливості кінцівок) слід відігрівати постраждалого за допомогою теплого повітря (застосовувати фен та інші нагрівальні прилади) чи води, починаючи з температури 20 градусів і поступово підвищуючи до 33-34 градусів.

Якщо відігрівання неможливе або помітні ушкодження шкіри, а також при транспортуванні до медичних закладів, на обморожені місця необхідно накласти термоізолюючу (ватно-марлеву, вовняну) пов'язку.


Також, за даними МНС, у зв'язку з похолоданням,  кількість пожеж  суттєво збільшується. Основними  їх винуватцями стають обігрівачі, найчастіше  саморобні, або низької якості, що не мають сертифікату відповідності.

Масове одночасне використання електроприладів, може  призвести до значних електричних перенавантажень, а відповідно до масових пошкоджень електричних мереж.  Нерідко пожежі виникають через несправність камінів та печей.

У зв'язку з цим,  Головне управління МНС застерігає бути особливо обережними, користуючись електрообігрівачами, тепловентиляторами та опалювальними печами.

"Українська правда. Київ"

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ