"Благодійні" побори в лікарнях знову зросли



Фото altapress.ru
З нового року благодійні внески в поліклініках, які беруть в основному з тих, хто не прописаний у столиці, збільшилися в рази.

Про це пише "Сегодня ".

За словами Ірини, яка не має київської прописки, минулого року у поліклініці Голосіївського району вона платила 50 гривень, за що її обслуговували упродовж року, як мешканку, прикріплену до цього медзакладу.

Зараз у цій поліклініці їй сказали, що послуги вже коштують 120 гривень.

Ще важче доводиться вагітним, відзначає видання. Щоб киянці стати на облік в іншому районі, доведеться заплатити мінімум 600 гривень (Шевченківський  район), хоча ще минулого року це коштувало 400 гривень.

На Печерську подекуди ця послуга сягає 2 тисячі гривень.

"Я не буду вам нічого пояснювати. Не влаштовує, не приходьте", - сказала жінка з поліклініки Шевченківського району.

Підтверджують зростання "благодійних" поборів і в профспілці медиків, однак кажуть, що змінити щось не можуть, мовляв, вони не чиновники мерії, щоб вживати якихось заходів чи влаштовувати перевірки.

У лікарнях офіційно таку інформацію заперечують, мовляв, про які розцінки може йти мова, коли внески добровільні.

"Якщо якась учителька готова внести в касу 10 гривень, або в неї взагалі немає грошей, ми все одно її будемо лікувати. А з породілей брати гроші -  узагалі нонсенс", - сказав головлікар лікарні №9 Михайло Валюк.

Однак, як відзначає видання, обслуговування в поліклініці за місцем реєстрації зросло до 90-400 гривень залежно від району Києва (у минулому році - 40-350), щоб лягти у пологовий будинок зарання треба заплатити близько 600 гривень (раніше 100-200), а госпіталізація обійдеться у 500-600 гривень (раніше 300-400).

У мерії запевняють, що все це самоправність клінік, з якими обіцяють розібратися.

"Це, видно, місцеві ініціативи, ми усіх з'ясуємо. Але скажу так: на кожен регіон передбачений свій бюджет. Якщо жінка їде, наприклад, з Миколаєва сюди народжувати, то якась киянка буде обділена і в коштах, і в увазі. А зараз такі проблеми з держбюджетом! Що робити нам?! Але я підкреслюю: коли потрібна термінова допомога, жоден лікар не буде дивитися реєстрацію, він буде діяти!", - сказав нам заступник начальника Головного управління охорони здоров'я Володимир Загородній.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ