Там питання про незаконні землевідведення розписали не на слідчий відділ, а на відділ нагляду за дотриманням природоохоронного законодавства, пише "Газета по-київськи".
А співробітники цього відділу кажуть, що нічого не можуть зробити, бо в рішеннях "немає порушень природоохоронного законодавства", і радять людям звертатися до суду.
Окремі постраждалі кияни таки пішли в суд, але виявилося, що і судді не бачать у діях чиновників складу злочину, відзначає видання.
Наприклад, киянка Алла Терегейло випадково довідалася, що землю в пров. Московському, 2-б, яку її родина обробляла не одне десятиліття (як город) і яку вона кілька років намагається приватизувати, рішенням сесії Київрада від 18 грудня 2008 року віддали якійсь Марині Висоцькій.
Жінка звернулася в Голосіївський райсуд з позовом проти Київради і ГУ земельних ресурсів, які допустили подібне, однак суд відмовив у відкритті провадження за позовом.
Таким чином, правоохоронні органи відмовляються бачити злочин посадових осіб у тому, що вони підготували і прийняли рішення про виділення землі в Києві іногороднім особам, порушивши при цьому права киян.
І в тому, що ділянки виділялися без усяких документів, а обмануті кияни мають тому підтвердження, відзначає видання.
Так, Аллі Терегейло в жовтні 2009 року, тобто майже через рік після ухвалення згаданого рішення Київрада, з ГУ земельних ресурсів прийшов лист, в якому говорилося, що "на даний час документація по землевпорядкуванню у частині передачі земельних ділянок у пров. Московському Головним управлінням не погоджувалася".
А за даними автоматизованої системи "Документ", в Головному управлінні не зареєстрована заява громадянки Марини Висоцької з приводу передачі у власність земельної ділянки в пров. Московському, 2-б.
Тобто, у земельному управлінні визнають, що вихідних документів на землевідведення немає, заяви нової власниці ділянки теж немає, а рішення - уже є. І держакт на передачу готується.
14.11.2017, 14:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 11:59 Олександр Вовченко |