Столична влада закликає киян бути обережними з петардами і салютами


Головне управління з надзвичайних ситуацій КМДА закликає мешканців столиці бути обережними при використанні піротехнічних виробів.

Про це йдеться в повідомленні управління, розміщеному на сайті КМДА .

Управління рекомендує, перш ніж купити піротехніку, варто звернути увагу на маркування, відомості про виробника, термін придатності та спосіб її використання: як тримати, як підпалити і т. ін.

Крім того, в управлінні радять купувати піротехнічні вироби у спеціалізованих підприємствах торгівлі та спеціалізованих відділах, а не на ринках, та звертати увагу на те, що святкова піротехніка буває побутовою і професійною.

Для домашнього вжитку управління радить купувати побутові салюти, адже використання професійної піротехніки дозволене лише з письмового дозволу першого заступника голови КМДА, погодженого з управлінням громадської безпеки ГУ МВС, ГУ МНС та з територіальним управлінням Держгірпромнагляду тільки підприємствами, установами і організаціями, зареєстрованими у встановленому порядку та статутом яких передбачений такий вид діяльності.

Управління нагадує, що проведення феєрверків може здійснюватись на території Києва з 08.00 до 22.00 в місцях, на яких проводяться театральні, концертні, спортивні та інші культурно-розважальні заходи.

До місць, заборонених для проведення феєрверків, відносяться: місця, відстань від яких менша, ніж 100 м до потенційно-небезпечних об'єктів, виробництв, місць продажу та збереження паливно-мастильних матеріалів, будинків лікарень, шкільних та дошкільних установ, дитячих будинків-інтернатів, будинків-інтернатів для престарілих громадян, житлових будинків;

мости, шляхопроводи, транспортні магістралі, нафто-, газо- продуктопроводи та інші місця;

території об'єктів, що мають важливе історико-культурне значення, пам'ятки історії і культури, цвинтарі.

Забороняється проведення вуличних феєрверків у нічний час (з 22.00 до 8.00), за винятком святкування Нового року.

Ці правила не поширюється на використання піротехнічних виробів 1-3 класів потенційної небезпеки з радіусом небезпечної зони від 0,5 до 20 метрів (вироби побутового призначення).

Управління радить дорослим не залишати без уваги дітей, не давати їм у руки піротехніку, вибирати сертифікований і надійний товар, не носити піротехнічні іграшки у кишенях; не спалювати їх у багатті; не розбирати вироби; не користуватися піротехнічними виробами у нетверезому стані.

У разі виникнення запитань чи проблем управління нагадує, що можна цілодобово звертатися до оперативного чергового Головного управління з питань надзвичайних ситуацій (тел. 430-50-10), або до аварійно-рятувальної служби (тел. 430-37-13).

"Українська правда. Київ"

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ