Що буде з костьолом Св. Миколая?



Фото www.nice-places.com
100-річному костьолу св. Миколая у Києві довелося пережити дуже багато за роки свого існування. У ньому в 30-х роках був склад і архів, після війни на вежах костьолу встановили передавачі, які глушили закордонні радіостанції.  

Потім у ньому організували Будинок органної і камерної музики. А нині столітній костьол руйнується через метро і новобудови, повідомляє "Радіо "Свобода".

Католицька громада пропонує передати будівлю католицькій церкві і обіцяє відновити її за власний кошт, як це вже зроблено з іншим київським костьолом святого Олександра.

Але Національний будинок органної музики проти такої передачі, мовляв, в такому разі Київ втратить єдиний якісний органний зал.

Священики запевняють, що музиканти його не втратять, оскільки католицька церква за європейською практикою дозволятиме проводити у храмі репетиції й концерти.

Але, за словами, органного майстра Олександра Щербака, органна музика в Києві зазнає геноциду. Він наголошує, що орган не звучатиме в будь-якому приміщенні, оскільки, наприклад, прямокутна будівля знищує його звук.

Якою буде доля храму - наразі невідомо. Укази президентів Леоніда Кучми, Віктора Ющенка та постанови уряду про передачу костелу з комунальної власності до державної, які дають юридичні підстави, щоб повернути храм католикам, досі лишаються на папері.

За словами заступник міністра культури і туризму Миколи Яковини, проблема вирішиться лише тоді, коли буде досягнуто компромісу всіма сторонами. Він переконаний, що католицька громада і музиканти зможуть користуватися храмом одночасно, якщо закріпити це нормативними документами.

Але поки триває тяганина, храм святого Миколая руйнується - у ньому чутно, як будівля костьолу вібрує через рух метро. Фундамент тріскається і потерпає від грибка й сирості, яку спричинила нераціональна сучасна забудова.

ЧИТАЙ ТАКОЖ
powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ