Про це свідчать дані дослідження Economist Intelligence Unit, яке охопило 30 великих міст Європи.
Найзеленіші міста визначали за 8 критеріями: викиди вуглекислого газу, якість повітря та енергоспоживання, будівлі, транспорт, воду, відходи та землекористування, екологічну політика міста.
Найкращими за цими показниками виявились Копенгаген, Стокгольм, Осло, Відень та Амстердам. А найменш екологічними - Київ, Софія, Бухарест, Бєлгород і Загреб.
Берлін посів восьму сходинку, Париж - 9-у, Лондон - 11-ту, а Рим - 14-ту, повідомляє видання The Economic Times.
"Результати нашого дослідження свідчать про те, що міста Європи є лідерами у сфері екологічного розвитку. Так, практично для всіх 30-и досліджуваних міст - в яких загалом проживає близько 75 мільйонів жителів - показник емісії СО2 на душу населення був нижчим, ніж середній показник по країнах ЄС", - сказав шеф-редактор дослідницького центру Economist Intelligence Unit і редактор рейтингу Джеймс Уотсон, повідомляє ЛігаБізнесінформ.
Найвищі бали отримали міста скандинавських країн, а країни Східної Європи демонструють набагато нижчі показники.
Головним чином, це обумовлено більш низьким рівнем ВВП на душу населення, а також браком уваги до питань охорони навколишнього середовища в комуністичну епоху.
Ця тенденція знаходить своє відображення, зокрема, у високому рівні енергоспоживання в будівлях і застарілої інфраструктури.